Z beniaminkiem na inaugurację

Kotwica Kołobrzeg będzie pierwszym rywalem Puszczy Niepołomice w rozgrywkach drugiej ligi. Mecz otwierający rywalizację naszego zespołu w sezonie 2014/2015 już w najbliższą sobotę o 18.00. 

Drużyna naszym rywali to ligowy beniaminek. W minionym sezonie gracze z Kołobrzegu wygrali rywalizację w rozgrywkach III ligi w grupie pomorsko-zachodniopomorskiej. W 30 rozegranych meczach nasi rywale zdobyli 60 punktów. Zanotowali 18 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek.

Największy sukces zespół osiągnął w w sezonie 2008/09 kiedy to w II lidze Kotwica zakończyłą rozgrywki na 6 miejscu w tabeli.

Swoje mecze domowe piłkarze rozgrywają na mogącym pomieścić 3014 osób stadionie im. Sebastiana Karpiniuka przy ulicy Śliwińskiego 10 w Kołobrzegu. Ciekawostką jest fakt, że na tym obiekcie podczas Euro 2012 gościła reprezentacja Danii.  Trenerem zespołu jest Wiesław Bańkosz.

My będziemy autentycznym beniaminkiem. Co prawda Kotwica grała już kiedyś na tym szczeblu, ale po zakończeniu sezonu klub wycofał się z rozgrywek. Szansę w zbliżającym się sezonie na pewno otrzymają w pierwszej kolejności ci, którzy wywalczyli awans. Ja już teraz przygotowuję się do tej ligi, cały czas studiuję terminarz. Powoli obserwujemy naszych przeciwników. Moje wieloletnie trenerskie doświadczenie mówi mi, że łatwo na pewno nie będzie – mówił przed rozpoczęciem sezonu trener Bańkosz.

Kotwica jest z pewnością zespołem, który w tym sezonie zaliczy największą liczbę kilometrów w drodze na mecze wyjazdowe.

Transfery*:

Przychodzą: Krzysztof Bułka (P – Bałtyk Gdynia), Patryk Kamola (B – Polonia Gdańsk), Konrad Korczyński (P – Ruch Chorzów), Damian Kugiel (N – Lechia II Gdańsk), Mateusz Mika (B – Polonia Bytom), Konrad Mularczyk (P – Ruch Chorzów), Maciej Ropiejko (N – Rozwój Katowice), Bartosz Soczyński (O – Raków Częstochowa) , Radosław Strzelecki (O – Raków Częstochowa) , Mateusz Świechowski (P – Resovia),

Odchodzą: Piotr Grabarczyk (N – ?), Łukasz Krymowski (B – ?), Daniel Popiołek (P – ?)

*za 90minut.pl

Piłkarze Kotwicy są już po pierwszym meczu o stawkę. 26 lipca przegrali w Wejcherowie z Gryfem 2-0 mecz w ramach rudny wstępnej Pucharu Polski.

Skład z tamtego spotkania: Kotwica: 33. Mateusz Mika – 3. Kacper Chruściński, 6. Daniel Kokosiński, 28. Paweł Szutenberg, 11. Łukasz Cebulski – 10. Tomasz Rydzak, 93. Patryk Pietras, 15. Mateusz Świechowski (65, 7. Patryk Skórecki), 32. Krzysztof Bułka – 99. Krzysztof Biegański, 17. Tomasz Bejuk (70, 22. Maciej Ropiejko).

 

Kotwica Kołobrzeg – Puszcza Niepołomice, sobota 2 sierpnia, g. 18.00 

/MB/