Specjaliści od awansów

Przed nami mecz 4. kolejki Nice 1 ligi. Do Niepołomic przyjedzie Odra Opole, zespół, który w ostatnich dwóch latach dwukrotnie cieszył się z promocji do wyższej ligi.

Już w sezonie 2014/15 Odra Opole była bliska awansu z 3 ligi do drugiej. Wówczas zaledwie o dwa punkty na finiszu rozgrywek drużynę z Opola zdystansowała Polonia Bytom.

W kolejnym sezonie piłkarze Odry nie dali już sobie zabrać awansu i po udanych rozgrywkach mogli cieszyć sie z możliwości gry w drugiej lidze.

Rola beniaminka na szczeblu centralnym nie zrobiła na Odrze większego znaczenia dzięki czemu od samego początku rozgrywek opolanie upatrywani byli jako kandydaci do walki o awans.

Na koniec ubiegłego sezonu Odra z dorobkiem 71 punktów uplasowała się na drugim miejscu w 2 lidze i wraz z naszą drużyną oraz Rakowem Częstochowa mogła cieszyć się z awansu do Nice 1 ligi.

Co ciekawe oba spotkania Puszczy z Odrą były bardzo emocjonujące i o wyniku decydowały ostatnie minuty. Podobnie jak w tym sezonie pierwszy mecz rozegrano w Niepołomicach. Odra wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu Michała Czarnego. Wola walki o punkty przyniosła efekt i po rzucie karnym wykonywanym przez Piotra Stawarczyka w 90 minucie meczu udało nam się doprowadzić do remisu 1-1.

Mecz rewanżowy w Opolu miał bardzo podobny przebieg. W 86 minucie meczu Odra wyszła na prowadzenie po pięknej główce Łukasza Staronia i kiedy wydawało się, że tym razem nie da się dogonić Puszczy, Michał Czarny w ostatniej akcji meczu dobił piłkę po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Dominika Zawadzkiego.

W ten sezon oba zespoły weszły niemal identycznie. Zarówno Puszcza jak i Odra po trzech meczach legitymują sie dorobkiem 6 punktów po dwóch zwycięstwach i jednej porażce. Co więcej oba zespoły wygrały i przegrały jedno spotkanie u siebie i w jedynym meczu w delegacji potrafiły zdobyć komplet punktów.

Odra w pierwszej kolejce odprawiła u siebie z wynikiem 3-0 spadkowicza z ekstraklasy, drużynę Górnika Łęczna, by w drugiej kolejce poprawić 2-1 i zdobyć komplet punktów z Pogonią Siedlce.

Przed tygodniem nasi najbliżsi rywale urządzili sobie strzelaninie z Miedzią Legnica, ale to przyjezdni po zwycięstwie 4-2 dopisali sobie komplet punktów.

Jutrzejsze starcie beniaminków zapowiada się bardzo ciekawie.