Startuje… puchar niespodzianek

W najbliższą niedzielę meczem ze Stilonem Gorzów piłkarze Puszczy Niepołomice oficjalnie rozpoczną nowy sezon.  Początek spotkania o 17:00. 

To puchar niespodzianek, sami to w ubiegłym roku udowodniliśmy ­­– mówi przed meczem trener Tomasz Tułacz.

Piłkarze Puszczy Niepołomice przebywają aktualnie na obozie przygotowawczym skąd bezpośrednio pojadą na niedzielny mecze pucharowy. Trenujemy trzy razy dziennie i niezależnie od niedzielnego meczu nie zmniejszymy naszych obciążeń ­– mówi trener Tomasz Tułacz.

Nasze podejście do meczu będzie podobne do ubiegłorocznego spotkania z Garbarnią. To element przygotowań, a nie mecz będący celem samym w sobie. Dla nas priorytetem jest odpowiednie przygotowanie się do sezonu ligowego. To oczywiście nie sprawia, że wyjdziemy na ten mecz nie chcąc go wygrać, ale trzeba wiedzieć w jakim momencie przygotowań aktualnie się znajdujemy   – dodał szkoleniowiec Puszczy Niepołomice.

Wszyscy pamiętamy naszą bogatą przygodę w tych rozgrywkach w ubiegłym sezonie. Oczywiście, że chcielibyśmy to powtórzyć, ale pamiętajmy, że nadrzędnym celem jest liga – podkreślił Tomasz Tułacz.

Jak zapewnił szkoleniowiec pierwszej drużyny żaden z graczy nie narzeka na problemy zdrowotne co oznacza, że wszyscy zawodnicy będą dostępni w niedzielnej rywalizacji.

W przypadku zwycięstwa w następnej rundzie rozgrywek nasza drużyna spotka się z lepszym w parze Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy. Spotkania I rundy rozgrywek Pucharu Polski zaplanowano na kolejny weekend (22-23 lipca).