Statystycznie przed Stomilem

W spotkaniu ze Stomilem Olsztyn, Puszcza zagra o swoje 4 domowe zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze. Zwycięstwo pozwoli Żubrom na pozostanie w walce o baraże. 

Stomil w tym sezonie kompletnie nie radzi sobie w meczach wyjazdowych. Piłkarze trenera Majewskiego do tej pory wygrali w delegacji dopiero 3 spotkania. Aż 10 razy wracali do Olsztyna pokonani i zanotowali 2 remisy. W 15 meczach w delegacji gracze „Dumy Warmii” strzelili 9 goli, sami tracąc aż 23. Co ciekawe bilans bramkowy jest niemal identyczny, jak naszej drużyny przy K2. Żubry przed własną publicznością legitymują się bilansem 3-1-11 i stosunkiem bramek 9-24.

Stomil czeka na wyjazdowe zwycięstwo od 30 listopada. Od tamtej pory Stomil zanotował 5 kolejnych porażek. My na domowe zwycięstwo czekamy z kolei od 12 czerwca.

Dziś obie ekip spotkają się po raz 12. Bilans meczów przemawia za Stomilem. Puszcza wygrała 2 razy, 3 razy mecze kończyły się podziałem punktów. 6 razy wygrywał natomiast Stomil. Ostatnie spotkanie zakończyło się w Olsztynie bezbramkowym remisem. Bilans bramkowy dotychczasowych starć wynosi 16:11 dla „Dumy Warmii”.

Dodajmy również, że Żubry wciąż maja szansę osiągnąć najlepszy wynik punktowy w swojej historii w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Ostatnie dwa sezony zamykaliśmy z dorobkiem 44 punktów.