Po zwycięstwo na K2!

Finisz rozgrywek Fortuna 1 Ligi zbliża się wielkimi krokami. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach Żubry zagrają przed własną publicznością. Rywalem będzie Stomil Olsztyn. Początek meczu w Niepołomicach o 18:00. 

Naszemu jutrzejszemu rywalowi nie wiedzie się w lidze najlepiej. Ostatnie 2 spotkania Stomil przegrał i z dorobkiem 39 punktów zajmuje 13 miejsce w tabeli i nad strefą spadkową ma tylko 1 punkt. Od połowy czerwca szkoleniowcem Dumy Warmii jest Adam Majewski, który zastąpił Piotra Zajączkowskiego. Pod wodzą nowego szkoleniowca „Duma Warmii” zdobyła 9 punktów w 7 meczach.

W obecnym sezonie wyjazdy nie są mocną stroną ekipy z Olsztyna. Stomil wygrał 3 mecze, 2 zremisował i aż 10 przegrał. W 15 spotkaniach w delegacji piłkarze Adama Majewskiego strzelili 9 goli, a stracili 23. W tabeli „wyjazdowej” nasi rywale plasują się na przedostatniej pozycji z dorobkiem 11 punktów, tym samym wyprzedzając tylko Wigry Suwałki. Warto dodać, że Stomil ostatni raz na wyjeździe wygrał 30 listopada! Wtedy to „Duma Warmii” okazała się lepsza od GKS-u Jastrzębie. Jednak od tamtej pory Stomil poniósł 5 z rzędu wyjazdowych porażek. Kurs w Fortunie, że Puszcza wygra obie połowy to 6.40.

W zgoła odmiennych nastrojach do jutrzejszego meczu przystąpią Żubry. Dwie wyjazdowe wygrane pozwoliły złapać oddech i zbliżyć się do strefy barażowej. Jednak jak wszyscy doskonale już wiedzą, Puszczy zdecydowanie gorzej wiedzie się przed własną publicznością. Puszcza zanotowała w Niepołomicach tylko 3 wygrane. Ostatni raz 3 punktów kibice mogli cieszyć się w 25. kolejce. Wtedy po szalonej końcówce i golu w doliczonym czasie gry pokonaliśmy Wigry Suwałki 2:1. Pomiędzy Puszczą, a Stomilem są w tym momencie 4 punkty przewagi. Nasz poprzedni mecz z „Dumą Warmii” w Olsztynie zakończył się bezbramkowym remisem. Mimo to, mamy jednak coś drużynie z Olsztyna do udowodnienia. W poprzednim sezonie ekipa z Olsztyna wygrała przy K2 1:2. Kurs w Fortunie, że jutro strzelimy gola jako piersi to 1.73. 

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Stomil ma problem ze skutecznością w meczach wyjazdowych. Jednak obrońcy Żubrów muszą szczególnie uważać na Szymona Sobczaka, który ma już na koncie 10 goli w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Żubry wciąż maja szansę osiągnąć najlepszy wynik punktowy w swojej historii w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Ostatnie dwa sezony zamykaliśmy z dorobkiem 44 punktów.

Pierwszy gwizdek jutro, 15 lipca o godzinie 18.00. Mecz pokaże platforma IPLA.TV.

 

 

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.