Szalone starcie bez happy endu

W meczu otwierającym 13. kolejkę PKO BP Ekstraklasy zmierzyliśmy się z Koroną Kielce. Szalone spotkanie, rozgrywane w strugach ulewnego deszczu, przyniosło wiele rozrywki kibicom i widzom, lecz nas zostawia bez punktów.

Obejrzeliśmy dziś osiem bramek, z czego trzy zdobyte przez Puszczę. Do siatki dla naszego zespołu trafiali Artur Siemaszko, Bartłomiej Poczobut i Mateusz Cholewiak. Na konkrety musieliśmy jednak czekać do drugiej połowy. W pierwszej części spotkania gospodarze nie pozostawili nam złudzeń, wychodząc sprawnie na trzybramkowe prowadzenie.

Niewesoły stan meczu dla Żubrów przełamały szybkie dwie bramki, zdobyte kolejno w 63. i 65. minucie. Zespół trenera Tułacza ambitnie walczył o wyrównującą bramkę, lecz nadział się na kontrę, podwyższającą prowadzenie Korony do 4:2. Obydwa zespoły zdobyły jeszcze po jednym trafieniu w doliczonym czasie meczu. Sędzia Jarosław Przybył zakończył go przy stanie 5:3 dla Korony.

W doliczonym czasie gry Puszcza zapisała się dodatkowo na kartach historii PKO BP Ekstraklasy. Wraz z wejściem na boisko Igora Pieprzycy ustanowiliśmy ligowy rekord – nasz zawodnik stał się najmłodszym graczem, który wystąpił w rozgrywkach na najwyższym szczeblu ligowym. Igor dokonał tego w wieku 15 lat i 19 dni. Gratulujemy!

PKO BP Ekstraklasa: Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 5:3 (3:0)
26 października 2023, godz. 18:00, Suzuki Arena