Tomasz Tułacz: Tak nie możemy funkcjonować

Za nami szalone spotkanie w Kielcach, zakończone hokejowym wynikiem 5:3 dla miejscowej Korony. Mecz po końcowym gwizdku skomentowali obydwaj szkoleniowcy: Tomasz Tułacz i Kamil Kuzera.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Gratuluję Koronie zwycięstwa. Szczególnie w pierwszej połowie zdecydowanie dominowała w tym meczu. Z kolei my na pierwszą połowę nie wyszliśmy. To nie była Puszcza, którą chcę widzieć.

Musimy mocno przeanalizować to spotkanie, bo to był dla nas ważny moment. Pomimo poniesionej porażki trzeba wyciągnąć z niej nie tylko wnioski, ale i podjąć trudne decyzje, by powalczyć o to, czego chcemy. Osoby odpowiedzialne za uniesienie ciężaru i popychanie drużyny nie wzniosły się na oczekiwany poziom. Tak nie możemy funkcjonować. Grając tak, mielibyśmy problemy nawet w pierwszej lidze – albo i niżej.

W drugiej połowie była pasja, determinacja i poświęcenie. Na jej podstawie możemy budować zespół, bo pierwsza połowa w naszym wykonaniu to była jedynka na szynach. To spotkanie jest dla nas ważnym doświadczeniem. Teraz albo pójdziemy w stronę, w którą chcemy, albo będzie nam bardzo ciężko.

Kamil Kuzera (Korona Kielce): Pierwsza połowa była najlepszą, jaką zagraliśmy na tym stadionie od dłuższego czasu. W drugiej z kolei widzieliśmy trochę radosnego futbolu.

Nigdy nie powiem już, że chcemy emocji. To były nerwy. Musimy przeanalizować szczególnie błędy, które powielały się w drugiej połowie. Nie możemy sobie więcej na to pozwolić.