Szymonik wśród najlepszych

Damian Szymonik znalazł się w „11 kolejki I ligi” przygotowanej przez serwis Ekstraklasa.net  

Prawy obrońca naszego zespołu drugi raz z rzędu został wybrany do 11 kolejki. W uzasadnieniu możemy przeczytać: po raz drugi z rzędu boczny obrońca beniaminka wędruje do naszej jedenastki kolejki. Nie mogło być inaczej, bowiem Szymonik całkowicie zamknął dla katowiczan lewy sektor boiska. Wśród rezerwowych znalazł się Marcin Biernat.

W przeciwieństwie do zeszłotygodniowego zestawienia, tym razem żaden z zawodników Puszczy nie został wyróżniony przez redakcję tygodnika „Piłka Nożna”.

Warto jedna zaznaczyć, że wśród najlepszych zawodników minionego weekendu jest zawodnik naszego najbliższego rywala. Wyróżniono Mateusza Szczepaniaka wraz z poniższym komentarzem: sprowadzano go jako napastnika, ale 22-latek równie dobrze odnajduje się w pomocy. Były gracz AJ Auxerre imponuje wyszkoleniem technicznym i wnosi sporo ożywienia do poczynań Miedzi. Będziemy musieli na niego uważać!

Jedenastka 11. kolejki I ligi wg Ekstraklasa.net: Cabaj (Sandecja), Damian Szymonik (Puszcza), Grolik (Energetyk), Sielewski (Wisła Płock), Grzeszczyk (Sandecja), Wróbel (GKS K.), Wojcieszyński (Okocimski), Szczepaniak (Miedź), Mazek (Dolcan), Feruga (Energetyk)m Michał Mak (GKS B.)