Tomasz Tułacz: Przyjmujemy zdobyty punkt

Za nami spotkanie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Żubry zremisowały z Cracovią. Mecz na konferencji prasowej podsumowali obydwaj trenerzy: Tomasz Tułacz i Jacek Zieliński.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Cóż, przyjmujemy ten zdobyty punkt. Były różne momenty w tym meczu. Z jednej strony jest niedosyt, a z drugiej mogliśmy też ten mecz przegrać – przeciwnik strzelał nam bramki, decydowały spalone. Pochwaliłem zawodników za pierwszą połowę, kiedy Cracovia nie miała sytuacji poza strzałem Makucha nad poprzeczką. To, nad czym pracowaliśmy, funkcjonowało dobrze.

Musimy jednak zdecydowanie poprawić jakość tego, jak zachowujemy się po zdobyciu piłki. Zbyt mało jest celnych podań, gdy jesteśmy przy piłce. W tej lidze to zabójstwo. Dajemy asumpt do tego, żeby przeciwnik się nakręcił i tak też było w tym meczu. Pojawiły się rzuty wolne, rożne – sami prokurowaliśmy sobie problem. Całe szczęście, że VAR jest czujny i wyłapał spalone. Dodajemy sobie ten punkt i pracujemy dalej, żeby szczególnie w drugich połowach nie funkcjonować tak, jak dzisiaj.

Chciałbym podziękować wszystkim Kibicom za stworzenie bardzo miłej atmosfery. W szczególności dziękuję Kibicom Puszczy – to, jak nakręcili się na kibicowanie, jak się organizują, przyjeżdżają z Niepołomic na stadion Cracovii… czapki z głów.

Jacek Zieliński (Cracovia): Jeszcze trudno jest opanować emocje po tej końcówce. Mamy duży niedosyt. Mogliśmy, powinniśmy przechylić mecz na swoją stronę. Brakowało nam łutu szczęścia. Nie oceniam decyzji o spalonych w końcówce, bo jeszcze ich nie widziałem – ale skoro na VAR był Pan Marciniak, to raczej nie będzie do czego się przyczepić. Szkoda, bo liczyliśmy na przełamanie.

Pierwszą połowę zagraliśmy słabo, przede wszystkim zbyt nerwowo. Mecz trwa jednak dwie połowy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że było trudno w pierwszej części, było nerwowo, ale z Puszczą gra się ciężko. To specyficzny zespół. Bardzo dobrze się ustawiała – zagęścili środek pola, ustawili się głęboko i było nam trudno się przemieszczać.

Zapis wideo konferencji prasowej: