Tomasz Tułacz: Remis niewiele zmienia

Za nami mecz Żubrów z Zagłębiem Lubin, w którym obydwie strony strzeliły po dwie bramki i w efekcie podzieliły się punktami. Na konferencji prasowej po spotkaniu głos zabrali obydwaj szkoleniowcy: Tomasz Tułacz i Tomasz Fornalik.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Na początku chciałem powiedzieć, że jako sztab i cała drużyna jesteśmy razem z Mateuszem Cholewiakiem, który niedługo przejdzie operację. Co do meczu, mówiąc szczerze – przerwa kosztowała mnie bardzo dużo, bo nie jestem w stanie zrozumieć postawy zespołu po zdobyciu bramki. Kompletnie oddaliśmy grę rywalowi. W szatni powiedzieliśmy sobie, że największym pozytywem tej pierwszej połowy jest to, że straciliśmy tylko dwa gole.

Remis niewiele zmienia w naszej sytuacji. Z punktu mentalnego jednak jest to na pewno jakiś pozytyw. Nie zmienia to faktu, że grając tak, jak w pierwszej połowie, nie mamy czego szukać w Ekstraklasie. Jest niedosyt, bo w drugiej części meczu wyrównaliśmy i powinniśmy pójść za ciosem.

Tomasz Fornalik (Zagłębie Lubin): Przyjeżdżając na ten mecz wiedzieliśmy, z jakiego rodzaju zespołem się zmierzymy. To bardzo trudny teren. Z przekroju meczu jesteśmy zawiedzeni, że nie udało nam się dzisiaj wygrać. Stworzyliśmy wiele okazji do zdobycia gola. Wracamy jednak do Lubina z punktem i pozostaje nam duży niedosyt z dzisiejszego spotkania. Chciałbym też podziękować piłkarzom za walkę i zaangażowanie do ostatniej minuty meczu.