Trenerzy po meczu

Zapis konferencji prasowej po meczu Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra, zakończonym zwycięstwem gospodarzy 1-0. 

Miroslaw Copjak (Nadwiślan Góra): Powiem szczerze, że nie wiem o co tu chodzi. To nie jest zespół który ja prowadzę. Zespół który dziś wystąpił wrócił do tego co graliśmy dwa tygodnie temu przed meczem z Tychami. Nie wiem co powiedzieć. Dla mnie to co dziś chłopaki pokazali na boisku to jest tragedia. Wstydzę się za to, że byłem tu z tym zespołem i brałem w tym udział jako trener. Gratuluję przeciwnikowi zwycięstwa. Brawo! Grali, twardo, agresywnie, nieustępliwie. Tak trzeba właśnie grać.

Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice): Ja jestem w zupełnie innym nastroju co jest zrozumiałe. Wygraliśmy bardzo ważny mecz dla nas, będąc w trudnym momencie. Szkoda, że nie potrafiliśmy być bardziej skuteczni, bo spokojnie moglibyśmy prowadzić grę w końcówce tego meczu. Zagraliśmy tak jak zakładaliśmy, agresywnie, wysokim pressingiem. Jestem zadowolony z tych trzech punktów. Gratuluję zespołowi i dziękuję. 

Odpowiedź na pytanie dotyczące decyzji trenera o zmianie zawodnika wykonującego rzut wolny: Czuję się jak zawodnik, który zaliczył asystę drugiego stopnia. Mamy określone założenia co do stałych fragmentów gry i dziwiłem się, że Dawid od razu nie podszedł do piłki.  Stąd moja szybka interwencja i jak widać okazała się kluczowa, pamiętając o naszej wcześniejszej nieskuteczności. Czasem tak bywa, że ma się bezpośredni wpływ na to, kto strzela bramkę.