U-13 Podsumowanie rundy

Wraz z końcem października swoje rozgrywki zakończyła Puszcza Niepołomice U-13, która na co dzień rywalizuje w I okręgowej lidze wielicko-myślenickiej.

Młode Żubry zdominowały rozgrywki. Po 14 kolejkach nasi zawodnicy zdecydowanie wygrali ligę gromadząc 35 punktów – 11 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka. Wynik ten pozwolił drużynie młodzików wystąpić w barażach o ligę wojewódzką.

Podsumowanie sztabu trenerskiego: Dariusz Iwanowski, Cezary Zięba, Mateusz Lebiest : – Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszego zespołu w lidze. Byliśmy zdecydowanie wiodącą drużyną w rozgrywkach. Cieszą wygrane, oraz szybko wyciągane wnioski z meczów, gdzie straciliśmy punkty.Mimo wszystko najbardziej zadowoleni jesteśmy z tego, że potrafiliśmy wszystkim narzucić swój styl. Graliśmy bardzo ofensywnie, budowaliśmy akcje od bramkarza, stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi rozgrywkami. Do naszej drużyny dołączyło kilku bardzo wartościowych zawodników, cieszymy się, że chłopcy chcą rozwijać się w Puszczy i wybrali nasz klub. Wzmocnień będzie więcej, bo pod wrażeniem naszej gry jest coraz więcej zawodników. Cel był jasny, cieszymy się, że udało się go zrealizować.

Przez cały sezon drużyna zdobyła aż 45 bramek i straciła najmniej goli w lidze, tylko 13. Tak dobry bilans to zasługa najlepszych strzelców drużyny Jakuba Piotrowskiego, Igora Pieprzycy, Karola Kuliga i Szymona Kokosińskiego. Dodatkowo trzeba pochwalić całą formację defensywną, która zdobywała bramki, ale i skutecznie broniła. Dowodził nią bramkarz
Michał Skonieczny. Cieszy fakt, że większość wiodących zawodników zespołu jest z rocznika 2009, czyli młodszego rocznika kategorii młodzik.

– Rozwój naszych zawodników to dla nas priorytet. Przez cały sezon pracowaliśmy nad wieloma aspektami, które udało się udoskonalić. Cieszymy się z efektu końcowego, jakim jest wygrana w lidze, ale priorytety są jasne – każdy z naszych zawodników ma notować postęp. Jesteśmy zgraną grupą, naszą siłą jest atmosfera i to, że chłopcy się lubią. Jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie, cały czas się poprawiamy. W tej rundzie mógł imponować sposób budowania akcji, współpraca poszczególnych formacji i łatwość z jaką dochodziliśmy do sytuacji. Zdarzały się słabsze mecze, ale szybko wyciągnęliśmy wnioski jako drużyna i błędy, które popełnialiśmy już się nie powtarzały. Praktycznie w każdym meczu to my byliśmy drużyną która dominowała i prowadziła grę, większość drużyn grała bardzo defensywnie, co powodowało, że to my musieliśmy wykazać się sporą kreatywnością.

Ciężka i systematyczna praca się opłaciła, każdy z przepracowanych mikrocykli zaprocentował. Po wygraniu ligi zespół wystąpi w Barażach o Małopolską Ligę Młodzików. Przeciwnikiem Puszczy była drużyna Hutnika Kraków. To
najmocniejszy zespół w naszym regionie, który jest znany w całym kraju.

– Do baraży podeszliśmy na spokojnie, miała to być kolejna lekcja i bezcenna nauka. Większość drużyn z naszym przeciwnikiem grała bardzo defensywnie, broniąc się przez większą część meczu. My podeszliśmy do tematu zupełnie inaczej. Zagraliśmy po swojemu – otwarty mecz, z naciskiem na ofensywną grę. Niestety przeciwnik okazał się lepszy, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z chłopców, bo podjęli wyzwanie. W obydwu meczach zagraliśmy bardzo dobre połowy, tocząc ciekawe dla oka boje. Nie przestraszyliśmy się, jednak przeciwnik był lepszy. Doświadczenie z tych meczów na pewno zaprocentuje już niebawem.

Pomimo końca rozgrywek drużyna cały czas rozgrywa mecze kontrolne. Po okresie ligowym zespół zagrał już z drużynami, które rywalizują zarówno w 1. krakowskiej lidze młodzików, jak i małopolskiej lidze młodzików. Przeciwnikami byli Słowik Olkusz ( 10-2 ) , Progress Andrychów ( 10-1 ) , Szkoła Futbolu Staniątki ( 9-2 ). Kolejnym etapem przygotowań będą treningi w okresie ferii, przez pierwszy tydzień ferii – dwa razy dziennie.

– Chcemy jak najlepiej przygotować się do rozgrywek. W ferie będziemy trenować dwa razy dziennie. Mamy zaplanowanie mecze kontrolne do marca, z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Tak jak przed rundą, będziemy sparować z drużynami, które grają w wyższych ligach. Przed sezonem w tych meczach wyglądaliśmy bardzo dobrze, często wygrywając, chcemy
to powtórzyć i tym razem. Ma to pomóc i zaprocentować w przyszłej rundzie, jesteśmy dobrej
myśli.

Kadra drużyny U13. Runda jesienna 2020/2021:

Bramkarze: Skonieczny Michał (09), Terczyński Filip (09)

Obrońcy: Olchawski Piotr (08), Stępień Oliwier (08), Pauli Dawid
(08), Koza Filip (08), Kokosiński Szymon (09), Punzet Jakub (08), Kopff
Adam (09), Wojtas Mateusz (09), Szewczyk Hubert (09), Juszczyk Nikodem
(09), Kozłowski Filip (08), Kurkiewicz Mateusz (08),

Pomocnicy i napastnicy: Pieprzyca Igora (08), Cieśla Jakub (08),
Kapelak Maciej (09), Gumulak Paweł (09), Wywiał Kevin (09), Maj
Krzysztof (09), Piotrowski Jakub (09), Kulig Karol (09), Ligęza
Wojciech (08), Strojek Maciej (09), Stępień Kacper (09), Ruśniak
Arkadiusz (08), Rożkiewicz Karol (09), Michoń Piotr (09), Gryniewicz
Kamil (08), Kotorobai Kyrylo (09), Karbarz Patryk (08), Krępa Jakub
(09), Krupa Szymon (09),

Trenerzy : Dariusz Iwanowski, Cezary Zięba, Mateusz Lebiest

Trener bramkarzy : Tadeusz Kapuściński

Trener przygotowania motorycznego : Michał Klimczak