U-15 Podsumowanie rundy

Wraz z końcem października swoje rozgrywki zakończyła Puszcza Niepołomice U-15 rywalizująca na co dzień w I okręgowej lidze wielicko-myślenickiej. Po 14 rozegranych kolejkach nasi zawodnicy zajęli 2.miejsce w tabeli, tracąc pięć punktów do zwycięzcy ligi czyli Górnika Wieliczka. W ostatniej kolejce młodzi zawodnicy Puszczy pokonali właśnie Górnika 3:2.

Na krótkie podsumowanie szkoleniowiec drużyny U-15 Łukasz Górka:

– Okres letni bardzo zmienił naszą drużynę. W poprzednim sezonie opieraliśmy praktycznie całą kadrę na roczniku 2005. W chwili obecnej jesteśmy mieszanką chłopców z rocznika 2006 i 2007. Kilku z nich pojawiło się u nas w klubie dopiero w lipcu lub sierpniu. Trzeba jednak przyznać, że każdy okazał się solidnym wzmocnieniem drużyny. Grupa tych zawodników tak naprawdę krystalizowała się przez całą rundę. Za cel postawiliśmy sobie walkę o pełną pulę w każdym kolejnym meczu, ostatecznie musieliśmy uznać wyższość Górnika – zaznaczył.

Na boisku drużyna wygrała dziesięć spotkań, jedno zremisowała i trzy przegrała. W ciągu tych meczy uzyskała bilans bramkowy 45:13 a jej najskuteczniejszymi strzelcami zostali Maciej Niedźwiedź i Adam Sendor z 10 bramkami za nimi znalazł się Filip Sapok z 6 bramkami.

– Wynik końcowy jest solidny ale mamy świadomość, że w każdym meczu w którym punkty straciliśmy stać nas było na lepszą grę. Mnie jako trenera najbardziej jednak cieszy rozwój tej grupy chłopców. Trzeba przyznać, że w tym momencie jesteśmy zupełnie inna drużyną niż w lipcu. Poprawiliśmy zachowania po stracie, organizację gry w obronie, ulepszyliśmy jakość budowania ataku i wprowadziliśmy do gry pewne automatyzmy. Co miesiąc stawiamy sobie nowe cele, w sztabie szkoleniowym analizujemy nasze braki i w każdym mikrocyklu je poprawiamy – przyznał Górka.

Drużyna zakończyła rozgrywki ligowe ale cały czas pozostaje w grze. Jesienno-zimowy czas wykorzysta na treningi oraz gry kontrolne. W listopadzie i grudniu zawodnicy trenera Łukasza Górki rozegrała grę wewnętrzną oraz mecze sparingowe z przedstawicielami Małopolskiej Ligi Trampkarzy Tarnovią Tarnów (0:3), Respectem Szalowa (1:1), Bruk-Betem Termalica Nieciecza (0:2) i Orłem Myślenice (6:2) i Garbarnią Kraków (7:1). Kończącym akcentem meczowym w 2020 roku będzie sparing z Dalinem Myślenice zaplanowany na 12 grudnia. Na ostatnim trening drużyna spotka się 18 grudnia, a do zajęć wróci 7 stycznia.

Bardzo zależy nam na dobrze przepracowanych pierwszych miesiącach roku 2021. Mamy już potwierdzonych mocnych sparingpartnerów na styczeń, luty i marzec. W planach jest również obóz dochodzeniowy – podsumował trener Łukasz Górka.

Kadra drużyny U15. Runda jesienna 2020/2021:

Bramkarze: Kapała Karol (06), Fiust Maciej (07), Drozdowski Mateusz (07)

Obrońcy: Chmurzyński Oskar (07), Fabicki Filip (07), Fudalej Bartosz (07), Gil Filip (07), Król Mateusz (06), Łukasik Bartosz (07), Maj Karol (06), Polkowski Jakub (07), Rojowicz Jakub (07), Solarz Maciej (06), Solarz Mikołaj (06)

Pomocnicy i napastnicy: Drożdż Mariusz (06), Kasprzyk Aleksander (06), Miklas Jakub (06), Moskalik Jakub (07), Musz Kacper (06), Niedźwiedź Maciej (06), Ptak Paweł (07), Sapok Filip (07), Sendor Adam (06), Stawiarski Kacper (06), Szczerba Gracjan (07), Urbanik Oliwier (07), Wójcik Antoni (06), Zgierski Wiktor (06)

Trener: Łukasz Górka

Asystent trenera: Piotr Przybyłek

Trener bramkarzy: Tadeusz Kapuściński

Trener przygotowania motorycznego: Michał Klimczak