Walczymy z Wartą!

Walcząca o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy Puszcza Niepołomice zmierzy się jutro na Stadionie Miejskim z Wartą Poznań. Początek meczu o 17.00

Teoretycznie już po zakończeniu tego meczu może świętować awans do Nice I ligi.

Aby jutro zapewnić sobie awans do I ligi piłkarze Puszczy muszą nie tylko wygrać z Wartą, ale liczyć również na porażkę Radomiaka Radom z GKS-em Bełchatów. Jeśli Puszcza zdobędzie 3 punkty, a gracze z Radomia nie powiększą swojego dorobku to na trzy kolejki przed końcem sezonu już nic nie odbierze Puszczy ogromnego sukcesu jakim będzie powrót po trzech latach na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

Niezależnie od wyniku w Bełchatowie, piłkarze Puszczy mogą jutro zrobić ogromny krok w stronę tego sukcesu. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi zajmująca trzecie miejsce Puszcza ma 6 punktów przewagi nad Radomiakiem i tylko kataklizm mógłby spowodować, że Zubry wypuszczą z rąk możliwość powrotu na pierwszoligowe boiska.

Jutrzejszy rywal niepołomiczan, ligowy beniaminek Warta Poznań zajmuje w tabeli 11 miejsce i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Faworytem jutrzejszego spotkania są gospodarze jutrzejszego meczu, którzy w całym sezonie przegrali zaledwie jedno spotkanie u siebie. Warto jednak zauważyć, że Warta to zespół, który zdecydowanie więcej punktów przywozi z obcych boisk niż zdobywa przed własną publicznością. Z dziewięciu zwycięstw odniesionych w całym sezonie przez Wartę, piłkarze z Poznania aż siedem wygranych zanotowali na boisku rywala.

W ostatniej kolejce Puszcza pokonała w Elblągu tamtejszą Olimpię 3-1, a Warta zremisowała z Radomiakiem 1-1. W pierwszym meczu rozegranym w Poznaniu padł bezbramkowy remis.

Bilety na to spotkanie można kupić na dwa sposoby. Klub tradycyjnie uruchomil internetową przedsprzedaż biletów za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl. Wówczas nie wychodząc z domu można nabyć wejściówkę, wydrukować bilet i przyjść na mecz.

W dniu meczowym stacjonarna kasa przed Stadionem Miejskim w Niepołomicach czynna będzie od godziny 15.00

Zapraszamy!