Wrócić do dobrych wyników

 

Piłkarze Puszczy Niepołomice zaledwie kilka dni po po porażce ze Stalą Stalowa Wola będą mieli okazję do rehabilitacji. W środku tygodnia do Niepołomic zawita Rozwój Katowice.

Jedna bramka zdobyta z rzutu wolnego zadecydowała o tym, że w czwartej kolejce obecnego sezonu Stal Stalowa Wola zdobyła u siebie komplet punktów, a piłkarze Puszczy doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

W środę 24 sierpnia będzie okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę. W drugim ligowym meczu na własnym terenie warto powalczyć o pełną pulę.

Najbliższy rywal Żubrów, Rozwój Katowice to spadkowicz z pierwszej ligi. Po roku spędzonym na zapleczu Ekstraklasy, zespół ze Śląska znów stara się odnaleźć w drugoligowej rzeczywistości. I ten powrót był bardzo okazały. W pierwszej kolejce Rozwój wysoko pokonał 3-0 Legionovię Legionowo. W kolejnych trzech meczach naszym jutrzejszym rywalom nie udało się już wygrać. Porażki z ROW-em Rybnik i Siarką Tarnobrzeg oraz remis z Radomiakiem Radom sprawiły, że po czterech kolejkach Rozwój z dorobkiem czterech punktów plasuje się w środku tabeli, na 11 miejscu.

Puszcza mimo porażki w Stalowej Woli pozostało w górnych rejonach. 7 punktów zdobytych w czterech meczach w tym trzech wyjazdowych pozwala na zajmowanie 3 lokaty.

– Poprzednie mecze pokazują, że liga jest trudna i bardzo wyrównana. Z jednej strony można powiedzieć, że zdobyliśmy siedem punktów w czterech kolejkach, kiedy graliśmy trzy mecze na wyjeździe. W jakimś stopniu jesteśmy z tego zadowoleni, ale ostatni mecz sprawił nam lekki niedosyt – przyznał przed spotkaniem trener Tułacz.

Jutro szkoleniowiec Puszczy będzie miał do dyspozycji większość swoich zawodników. Zabraknie w zasadzie tylko Dominika Radziemskiego, który wciąż leczy uraz.

 

Puszcza Niepołomice – Rozwój Katowice
środa 24 sierpnia g. 17.00

Stadion Miejski w Niepołomicach

 

Zapraszamy!