Ze Stalą łatwo nie będzie

Tylko dwa zespoły w lidze nie zdobyły jeszcze punktu. Jeden z nich będzie sobotnim rywalem piłkarzy Puszczy Niepołomice.

20 sierpnia w Stalowej Woli wicelider tabeli Puszcza Niepołomice zmierzy się z miejscową Stalą, jedyną obok Olimpii Zambrów z drużyną która nie zdobyła jeszcze w tym sezonie ligowego punktu.

Trudny początek sezonu rozpoczął się dla graczy Stali w Opolu, gdzie gładko przegrali z ligowym beniaminkiem 3-0. W drugiej kolejce Stal przegrała u siebie z naszym ubiegłotygodniowym rywalem Radomiakiem Radom 1-2.  W ubiegłym tygodniu lepszy od Stali okazał się inny beniaminek, Polonia Warszawa, która wygrała 2-0.

Te dotychczasowe wyniki świadczą, że proces budowania nowej drużyny nie został ukończony. Przed sezonem zespół Stali opuściło aż 18 zawodników, a do klubu przyszło 22 nowych graczy! Między innymi barw Stali broni były piłkarz Puszczy Niepołomice, Adrian Gębalski.

Gospodarze sobotniego meczu stracili aż siedem bramek w trzech pierwszych meczach, a zdobyli zaledwie jedną. Trener Robert Wójcik oraz piłkarze Stali w przedmeczowych wywiadach zapowiadają o zmianę fatalnej passy i walkę o pierwsze ligowe punkty w sezonie.

Nastroje w Niepołomicach są zgoła odmienne. Do dyspozycji trenera Tułacza będzie kolejny zawodnik, bowiem zakończyła się przymusowa pauza Marcela Kotwicy. Początek sezonu dla piłkarzy Puszczy jest znakomity. Udana przygoda w pucharze Polski i bardzo dobry początek rozgrywek ligowych stawia przyjezdnych sobotniego meczu w roli faworyta. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 17.00 w Stalowej Woli a poprowadzi go Daniel Kruczyński z Żywca.