Z Gdyni bez punktów

NIe udało się wywalczyć Puszczy nawet punktu w Gdyni. Arka pokonała nasz zespół 2:0. Mecz kończyliśmy w 10 po czerwonej kartce dla Wojcinowicza.

Arka od początku była stroną przeważającą. W 7. minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym, sędzia konsultował ewentualny rzut karny dla gospodarzy. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu Kobylaka na Rosołku. Po pierwszych minutach dominacji Arki z kontrą wyszła Puszcza. Hajda zagraniem w pole karne próbował znaleźć Kobusińskiego, ale nasz napastnik był dobrze pilnowany przez obrońców Arki. W 21. minucie po szybkiej akcji piłka trafiła do Adamczyka, który zdecydował się na strzał. Kobylak nie dał się zaskoczyć zawodnikowi gospodarzy. W 27. minucie indywidualną akcją popisał się Kobusiński. Szymon uderzył z około 30 metrów, piłka przeleciał tuz obok słupka bramki. 39. minucie Arka dopięła swego. Po rzucie rożnym pozycję wygrał Czubak i nie dał szans Kobylakowi.

Druga połowa zaczęła się od strzału Wojcinowicza, ale strzał z bardzo dalekiej odległości nie sprawił Kajzerowi kłopotów.Kilka minut później odbita piłka spadła pod nogi Boguskiego, który znajdował się w polu karnym. Boguś uderzył od razu, jednak nie na tyle mocno, by zaskoczyć golkipera Arki. W 62. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Wojcinowicz i ostatnie 30 minut musieliśmy grać w osłabieniu. W 68. minucie Arka strzeliła drugiego gola. Sytuację sam na sam z Kobylakiem wykorzystał Czubak. W 75. minucie po rzucie rożnym strzał oddał Dytiatiev, a piłka trafiła w zawodnika Arki. Nasz obrońca reklamował zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej. W 88. minucie po świetnym dośrodkowaniu Aftyki nieznacznie pomylił się Thiakane. W doliczonym czasie gry Cichoń wypatrzył wbiegającego Hladika, jednak bardzo dobrze po strzale naszego obrońcy zachował się Kajzer i mecze zakończył się wynikiem 2:0.

Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0)

1:0 Czubak 39′

2:0 Czubak 68′

Żółte kartki: Wojcinowicz, Dytiatiev.

Czerwona kartka: Wojcinowicz (62′ druga żółta).

Arka: 22. Daniel Kajzer – 15. Arkadiusz Kasperkiewicz, 29. Michał Marcjanik (KPT), 4. Martin Dobrotka, 37. Mateusz Stępień, 7. Adam Deja, 11. Hubert Adamczyk (88′ 37. Christian Aleman), 6. Sebastian Milewski (80′ 26. Adam Danch), 17. Fabian Hiszpański, 68. Karol Czubak (80′ 77. Mateusz Żebrowski), 39. Maciej Rosołek.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 6. Marcel Pięczek, 8. Piotr Mroziński (76′ 20. Kacper Cichoń), 9. Rafał Boguski (66′ 30. Ivan Hladik), 11. Emile Thiakane, 19. Sebastian Górski (66. 26. Bartosz Włodarczyk), 21. Szymon Kobusiński (76′ 63. Szymon Dziadosz), 34. Oleksii Dytiatiev, 70. Wojciech Hajda, 77. Erik Cikos (KPT) (66′ 7. Grzegorz Aftyka).