Z nadziejami do Radomia

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Puszczy zagrają z Radomiakiem Radom. Wyjazdowe spotkanie już jutro 9 listopada o godzinie 14.00.

Na zakończenie zmagań w rundzie jesiennej Żubry pojadą do Radomia po piąte wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Radomiak przystąpi do tego spotkania z nadziejami powrotu na fotel lidera.

Gdyby Puszcza formę z meczów wyjazdowych potrafiła zaprezentować przed własną publicznością najprawdopodobniej byłby to mecz o to, który z zespołów otrzyma tytuł mistrza jesieni. Niestety najwięcej wyjazdowych zwycięstw w lidze nie przekłada się na liczbę wiktorii u siebie, dlatego też nasza drużyna przystąpi do tego spotkania z 14 miejsca w stawce.

Radomiak to ligowy beniaminek z którym w sezonie 2016/2017 toczyliśmy udany dla nas wyścig o awans do pierwszej ligi. Wówczas w Radomiu wygraliśmy 0-1, a w Niepołomicach mecz zakończył się bezbramkowym remisem.  Rok wcześniej kiedy na zakończenie drugoligowych rozgrywek oba zespoły zakończyły rywalizację z identyczną liczbą punktów w Radomiu padł bezbramkowy remis, a w Niepołomicach byliśmy o bramkę lepsi.

Historyczne wyniki napawają optymizmem, ale teraźniejszość stawia w roli faworyta gospodarzy nadchodzącego meczu. Radomiak z dziewięciu zwycięstw aż sześć świętował na własnym terenie. U siebie nasi rywale dodatkowo jeden mecz zremisowali i dwa przegrali. Najlepszym strzelcem zespołu jest legitymujący się dorobkiem 5 bramek Patryk Mikita. Jednego gola mniej zdobył Leandro, ale jego występ w sobotnim meczu stoi pod znakiem zapytania.

Taki znaków nie ma natomiast wśród piłkarzy Puszczy. Cała kadra jest zdrowa i do dyspozycji trenera Tomasz Tułacza. To oznacza, że z kłopotami zdrowotnymi uporał się już Konrad Stępień.

Oba zespoły po ostatniej ligowej kolejce mają coś do udowodnienia. Puszcza będzie chciała zetrzeć złe wrażenie po domowej porażce 1-4 z GKS-em Bełchatów. Radomiak natomiast uległ przed tygodniem 3-1 Miedzi Legnica.

Wiara w wyjazdowe zwycięstwo Puszczy może się jutro całkiem nieźle opłacić. Kurs w Fortunie na wyjazdowe zwycięstwo Żubrów wynosi 4.9. Jeśli podobnie jak w poprzednich meczach pomiędzy obiema drużynami Radomiak nie strzeli bramki to kurs na takie zdarzenie wyniesie aż 4.6.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Sobotnie spotkanie poprowadzi Sylwester Rasmus z Torunia. W tym sezonie wspomniany arbiter nie prowadził jeszcze żadnego meczu z udziałem którejś z tych drużyn. W poprzednich rozgrywkach był rozjemcą dwóch spotkań z udziałem naszej drużyny w których nie daliśmy się pokonać.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 14.00.