Z Suwałk wracamy bez punktów

W zaległym meczu 23. kolejki Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice przegrała 1-0 w wyjazdowym spotkaniu z Wigrami Suwałki.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od dwóch groźnych ataków Puszczy, które były następstwem przejęcia piłki po nieudanym zagraniu bramkarza Wigier. W pierwszej sytuacji uderzenie głową Marcina Orłowskiego poszybowało ponad bramką, w drugiej sytuacji w interwencji golkiperowi gospodarzy po strzale Krzysztofa Drzazgi pomógł słupek. Taka okazja niestety musi zostać wykorzystana.

Gospodarze odpowiedzieli w 22 minucie meczu. Szarżę Klimali zakończoną mocnym uderzeniem zatrzymał Marcin Staniszewski.

Na kolejne ciekawe sytuacje kibice musieli czekać do 28 minuty meczu. Wówczas bramkarza gości strzałem z dystansu starał się pokonać Stefanik. W odpowiedzi Wigry odpowiedziały próbą Bogusza.

Gorąco pod bramką Marcina Staniszewskiego zrobiło się także w 39 minucie meczu. Klimala wyszedł sam na sam z bramkarzem Puszczy, ale na nasze szczęście nie zdołał uderzyć piłki.

Po zmianie stron nasi piłkarze mieli kolejną okazję do zdobycia bramki do błędzie bramkarza Wigier. Jednak i tym razem piłka nie znalazła się siatce.

Taka sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska w 63 minucie meczu, kiedy to Klimala trafił do bramki strzeżonej przez Staniszewskiego, ale zrobił to będąc na spalonym. Co nie udało się Klimali dwie minuty później dokonał Rafał Remisz, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu wyprowadzając Wigry na prowadzenie.

W kolejnych minutach na murawie pojawili się Żurek, Ryndak i Zawadzki. Nasi piłkarze coraz więcej ryzykowali by odwrócić losy spotkania co skrzętnie starali się wykorzystać piłkarze Wigier. Szanse na podwyższenie wyniku mieli m.in. Sokołowski czy Spychała.

Mimo prób doprowadzenia do remisu notujemy drugą z rzędu porażkę. Okazja do rewanżu już w najbliższą niedzielę w pojedynku z Drutex Bytovią!

Wigry Suwałki 1-0 Puszcza Niepołomice
Rafał Remisz 67

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 22. Mateusz Spychała, 3. Rafał Remisz, 4. Mateusz Żyro, 16. Artur Bogusz – 23. Serhij Pyłypczuk (90, 34. Adrian Piekarski), 10. Mateusz Radecki, 8. Patryk Sokołowski, 20. Laurențiu Iorga, 19. Mariusz Rybicki (69, 32. Robert Obst) – 9. Patryk Klimala (87, 27. Piotr Kwaśniewski).

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 27. Mateusz Bartków, 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk – 4. Patryk Fryc, 11. Marcin Stefanik (74, 14. Dawid Ryndak), 8. Longinus Uwakwe, 9. Krzysztof Drzazga (74, 16. Dominik Zawadzki), 10. Maciej Domański (67, 17. Bartosz Żurek) – 19. Marcin Orłowski.

żółte kartki: Spychała, Bogusz, Radecki – Stępień, Bartków.