Zabrakło kilkunastu sekund

Piłkarze Puszczy Niepołomice zremisowali 2-2 z Wisłą Puławy w meczu 15 kolejki piłkarskiej II ligi. Bramka ustalająca wynik meczu padła w ostatniej akcji meczu.

Po pięciu miesiącach przerwy zawodnicy Puszczy w końcu umieli okazję zaprezentować się swoim kibicom na obiekcie przy Kusocińskiego 2. Choć niepołomicki Stadion Miejski nadal jest przebudowywany to jednak sektory za bramką są już gotowe i to tam zasiadło dzisiaj prawie pięciuset kibiców Puszczy.

Trener Łukasz Gorszkow postanowił zmienić ustawienie zespołu po porażce w Wałbrzychu. Szansę od początku spotkania otrzymał Marcel Kotwica, który w ostatnich tygodniach zaliczał raczej epizody na boisku. Pomocnik Puszczy swoją szansę wykorzystał w najlepszy możliwy sposób wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. W 25 minucie meczu uderzenie zza pola karnego wpadło bo bramki strzeżonej przez Michała Leszczyńskiego.

I kiedy wydawało się, że mecz zdaje się być pod kontrolą graczy z Niepołomic w 39 minucie meczu  wspomniany wcześniej Kotwica faulował w polu karnym jednego z graczy rywali. Rzut karny fantastycznie obronił jednak Andrzej Sobieszczyk, świetnie przewidując intencje Konrada Nowaka.

Po zmianie stron kapitalną akcję przeprowadził Piotr Madejski. W 65 minucie meczu przedryblował czterech rywali i zagrał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Michał Mikołajczyk, zwiódł obrońcę i pewnym strzałem podwyższył wynik meczu.

Strata drugiej bramki wyzwoliła nowe pokłady energii wśród piłkarzy drużyny… gości. W gonieniu wyniku z pewnością pomogła sytuacja z 70 minuty meczu, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wpakował Szymon Martuś, zdobywając tym samym kontaktowego gola.

W ostatniej akcji meczu po wrzutce w pole karne Edwardsa interweniujący w polu karnym Adrian Napierała strzelił samobójczego gola.

Tym samym powrót do Niepołomic skończył się pechowym remisem.

Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 2-2 (1-0)

1-0 25′ Marcel Kotwica, 2-0 65′ Michał Mikołajczyk, 2-1 70′ Szymon Martuś, 2-2 90′ Adrian Napierała (s)

Puszcza Niepołomice: 22. Andrzej Sobieszczyk, 95. Łukasz Furtak (ż), 15. Marcin Biernat, 3. Adrian Napierała, 18. Damian Lepiarz, 20. Michał Mikołajczyk (ż), 91. Marcel Kotwica (79′ Witold Cichy), 27. Piotr Madejski, 7. Krzysztof Zaremba, 2. Paweł Strózik (ż), 10. Łukasz Nowak (ż) (53′ Dariusz Gawęcki)

Wisła Puławy: 33. Michał Leszczyński,, 2. Christopher Edwards, 22. Norbert Jędrzejczyk, 3. Mateusz Pielach, 29. Volodymyr Fedoriv, 5. Tomasz Sedlewski (61′Rafał Lisiecki), 9.Rafał Wiącek (ż), 20. Arkadiusz Maksymiuk (ż) (46′ Tsvetan Filipov), 25. Konrad Szczotka, 23. Maciej Machalski (69′ Jarosław Niezgoda), 11. Konrad Nowak (ż) (46′ Szymon Martuś)