Zakrzewski katem Puszczy

Puszcza Niepołomice uległa w wyjazdowym meczu 29 kolejki piłkarskiej I ligi Miedzi Legnica 0-3. Bohaterem sobotniego spotkania został strzelec dwóch bramek dla gospodarzy, Zbigniew Zakrzewski.

Piłkarze z Niepołomic spotkanie rozpoczęli w identycznym zestawieniu jak w zremisowanym meczu 2-2 z GKS-em Katowice tydzień wcześniej. Piłkarzy z Legnicy we wczorajszym meczu po raz pierwszy z ławki trenerskiej poprowadził nowy szkoleniowiec drużyny, Dariusz Żuraw.

Mecz od momentu jego rozpoczęcia starali się zdominować grający na niebiesko gracze Miedzi. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 8 minucie meczu. Piłka po dośrodkowaniu wypadła z rąk Andrzeja Sobieszyczka, później została zagrana w stronę opuszczonej przez bramkarza bramki, ale tam przytomnie wybił ją Marcin Biernat. Jak się później okazało dośrodkowania z bocznych sektorów boiska były zabójcze dla graczy z Niepołomic.

Pierwszy cios padł w 20 minucie. Piłkę w pole karne dostarczył Piotr Madejski, a tam najwyżej wyskoczył Zbigniew Zakrzewski, który otworzył tym samym wynik spotkania.

Stracony gol nieco podciął skrzydła piłkarzom Puszczy, a ataki Miedzi sugerowały, że kolejny gol dla gości może być kwestią czasu. I faktycznie po 36 minutach gry było już 2-0. Bramka padła niemal tak samo jak poprzednim razem. Piłka dośrodkowana ze skrzydła znów padła łupem Zakrzewskiego, który po raz drugi głową pokonała Andrzeja Sobieszczyka. Napastnik gości w dwóch meczach przeciwko Puszczy zdobył łącznie 4 bramki, stając się tym samym katem naszego zespołu.

W końcówce zadowoleni z wyniku gospodarze nieco spuścili z tonu, co przełożyło się na lepszy okres gry w wykonaniu Puszczy. Warta odnotowania jest próba z dystansu Łukasza Nowaka. Kapitan Puszczy Niepołomice oddał soczysty strzał z 25 metrów, piłka osiągnęła dobry pułap, ale niestety minęła bramkę strzeżoną przez Aleksandra Ptaka.

Drugą połowę oba zespoły zaczęły w takich samych zestawieniach personalnych. Jako pierwsza zaatakowała Puszcza. Świetną akcję przeprowadził Łukasz Staroń. Napastnik, który w ubiegłym tygodniu zdobył premierowego gola w barwach Puszczy, pomknął lewym skrzydłem, minął dwóch rywali, w końcu wpadł w pole karne i uderzył na bramkę gospodarzy. Niestety jego próba minęła dalszy słupek bramki Ptaka. To była najlepsza okazja podopiecznych trenera Wójtowicza w tym meczu.

Kilka minut później debiut w oficjalnym meczu naszego zespołu zaliczył Łukasz Wierzba. Najlepszy zawodnik III ligi małopolskiej w 2013 roku plebiscytu Gazety Krakowskiej jesienią grał jeszcze w trzecioligowym Górniku Libiąż. Wczoraj zaprezentował się w barwach Puszczy zmieniając w 53 minucie Łukasza Nowaka. Jak podkreślał po meczu żałował, że mecz, który będzie pamiętał jako swój pierwszy na zapleczu Ekstraklasy został przegrany przez jego zespół.

Trzecia bramka ustalająca wynik spotkania została strzelona przez gospodarzy w 74 minucie. Piłka w pole karne Puszczy znów została dośrodkowana ze skrzydła, tym razem w rolę asystenta wcielił się Wojciech Łobodziński., a jego podanie na gola zamienił Mateusz Szczepaniak.

To była 13 porażka piłkarzy z Niepołomic w tym sezonie. Sytuacja w tabeli na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu po tej serii gier nie została zmieniona. Puszcza nad znajduje się w bezpiecznej strefie. Przewaga nad zespołami znajdującymi się w strefie spadkowej jest jednak niewielka.

W kolejnym meczu Puszcza podejmie w sobotę zespół Górnika Łęczna, wicelidera rozgrywek. Jedno jest pewne, choć oba zespoły przystąpią do tego meczu z wolą walki o zupełnie inne cele na koniec sezonu to jednak kolejne punkty w dorobku pożądają tak samo mocno.

Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice 3-0 (2-0)

1-0. 20′ Zbigniew Zakrzewski, 2-0 37′ Zbigniew Zakrzewski, 3-0 74′ Mateusz Szczepaniak

Miedź Legnica: 30. Aleksander Ptak, 2. Krzysztof Wołczek, 24. Tomasz Midzierski, 5. Adrian Woźniczka, 20. Mariusz Zasada, 16. Radosław Bartoszewicz, 14. Bartosz Nowak, 27. Piotr Madejski (77′ 77. Patryk Szymański), 4. Wojciech Łobodziński (ż) *85′ 11. Bartosz Machaj), 7. Mateusz Szczepaniak (ż), 13. Zbigniew Zakrzewski (73′ 18. Jakub Chrzanowski)

Puszcza Niepołomice: 12. Andrzej Sobieszczyk, 15. Marcin Biernat (ż), 3. Wallace Benevente Perez (ż), 19. Tomasz Wełna (ż), 16. Petar Borovicanin (77′, 5. Marcel Kotwica) , 2. Paweł Strózik, 17. Ifeanyi Uwakwe, 7. Krzysztof Zaremba, 10. Łukasz Nowak (52′ 6. Łukasz Wierzba (ż)), 21. Mateusz Cholewiak(ż), 9. Łukasz Staroń (66′ 14. Jacek Magdziński)