Zapis konferencji

Zapis konferencji prasowej po meczu Kotwica Kołobrzeg – Puszcza Niepołomice.

Dariusz Wójtowicz (trener Puszczy Niepołomice): Wydaje mi się, że mecz mógł się podobać, był emocjonujący. Ale za same wrażenie artystyczne punktów się nie dostaje. Trzeba być ostrożnym. W pierwszej połowie popełniliśmy zbyt wiele błędów indywidualnych. Do przerwy mogliśmy przegrywać już 0-2 czy nawet 0-3. Mieliśmy szczęście, że tak to się nie skończyło. W drugiej połowie to my dyktowaliśmy warunki gry. Byliśmy bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W przekroju całego meczu remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Gratuluję miastu obiektu, trenerowi awansu, bardzo miło gra się na takich stadionach, my nie długo też będziemy mieli – może nie aż tak piękny ale ładny. Mieliśmy świadomość, że to inauguracja. Graliśmy po raz pierwszy w takim zestawieniu. Do naszej linii obronnej doszło dwóch nowych zawodników. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach wyeliminujemy te błędy. Presja na nas jest większa. Oczekuje się od nas zwycięstw – bardzo dobrze – ale to w jakiś sposób na zawodnikach ciąży. Mamy wymieszany skład, zawodników doświadczonych z wyższej półki i młodzież, która musi swoje błędy popełnić by później wskoczyć na wyższy poziom.

Wiesław Bańkosz (trener Kotwicy Kołobrzeg): Zgadzam się z Darkiem. Miło mi było go gościć. Znamy się już trochę lat z pracy w Małopolsce. Zawitał dziś z drużyną z którą jeszcze w sezonie dzieliły nas dwa poziomy rozgrywek. Zdawaliśmy sobie sprawę z kim i o co gramy. Był to nasz autentyczny debiut drugoligowy. Czy jesteśmy zadowoleni? Po pierwszej połowie na pewno nie. Był rozmach, były sytuacje, ale zabrakło celnych strzałów,no może prócz bramki naszego kapitana. Mieliśmy jeszcze dwie, trzy sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. W drugiej połowie co można zaobserować na całym świecie, drużyna przegrywająca stawia wszystko va banque i albo przegrywa wyżej albo doprowadza do remisu. Determinacja Puszczy spowodowała, że straciliśmy bramkę, do tego nasz bramkarz wybronił bardzo groźne uderzenia. Ten remis uważam za uczciwy. Dostaliśmy lekcję drugoligowej gry. Po każdym meczu będziemy mądrzejsi i mam nadzieję bogatsi w ligowe punkty.