Zapowiedź 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Czas na ligowe ostatki. W sobotę, 25 maja o 17:30 rozegrana zostanie 34. kolejka tego sezonu PKO BP Ekstraklasy, która oficjalnie zamknie rozgrywki. W grze do ostatnich chwil pozostanie między innymi Puszcza, która musi zapewnić sobie matematyczne utrzymanie.

W grze o pozostanie w lidze rywalami Żubrów będą Warta Poznań, Korona Kielce i Radomiak Radom. Dwa pierwsze zespoły staną przed szczególnie trudnymi zadaniami – nie dość, że rozegrają swoje spotkania na wyjeździe, to jeszcze zmierzą się z drużynami z czołówki tabeli. Szczególnie niewdzięczne zadanie czeka poznaniaków, którzy zagrają w Białymstoku z liderującą Jagiellonią. Lekko nie będzie mieć również Korona, na którą czeka Lech Poznań.

Radomianie zaś, podobnie jak Żubry, zagrają w roli gospodarza. Ich mecz z Widzewem będzie również debiutem nowego szkoleniowca, Bruno Baltazara. Portugalski szkoleniowiec został zatrudniony tuż przed ostatnim akordem sezonu. Jego celem jest utrzymanie zespołu w PKO BP Ekstraklasie, a jeśli tego dokona – rozpocznie kolejne rozgrywki na ławce w Radomiu.

W grze nadal pozostaje kwestia mistrzostwa Polski. Na pole position przed sobotnią kolejką jest Jagiellonia Białystok, która – jak wspomniano wyżej – zagra z Wartą Poznań. Oczekiwać na jej potknięcie będzie Śląsk Wrocław, aktualnie legitymujący się równą liczbą punktów. Rozpędzony zespół trenera Magiery czeka jednak trudne zadanie: wrocławianie zamkną sezon na boisku ustępującego mistrza Polski, Rakowa Częstochowa.

Pozostałe spotkania 34. kolejki nie zmienią już znacząco tabeli. Jak najlepiej z ligą zechcą pożegnać się Ruch Chorzów i ŁKS Łódź, które nie mają matematycznych szans na utrzymanie. Brązowe medale po starciu z Zagłębiem Lubin odbierze Legia Warszawa, a w meczu dwóch zespołów z szerokiej czołówki, lecz bez szans na puchary, o ładne zamknięcie sezonu zagrają Pogoń Szczecin i rewelacja wiosny, Górnik Zabrze.

Prezentujemy pełen terminarz 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

25 maja (sobota):

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań, godz. 17:30
Lech Poznań – Korona Kielce, godz. 17:30
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin, godz. 17:30
ŁKS Łódź – Stal Mielec, godz. 17:30
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze, godz. 17:30
Puszcza Niepołomice – Piast Gliwice, godz. 17:30 #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1 w Krakowie [KUP BILET]
Radomiak Radom – Widzew Łódź, godz. 17:30
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław, godz. 17:30
Ruch Chorzów – Cracovia, godz. 17:30