Zatrzymać chęć przełamania

Sandecja Nowy Sącz zmierzy się z Puszczą Niepołomice w meczu 3. kolejki Fortuna 1 ligi. Rywal zawita na K2 w poszukiwaniu pierwszych punktów w sezonie.

Sobotnie starcie będzie pojedynkiem… liderów w klasyfikacji Pro Junior System na starcie nowego sezonu. W dwóch ostatnich meczach Sandecji młodzieżowcy spędzili na murawie 430 minut co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. W naszej drużynie Karol Niemczycki i Maks Sitek osiągnęli wspólnie  338 minut co plasuje nasz zespół na drugim miejscu. Ciekawostką jest fakt, że całe podium jest małopolskie, bowiem trzecia Termalica może się pochwalić grą młodzieżowców przez 309 minut.

Nieco inaczej wygląda jednak ligowa tabela. O ile Bruk-Bet i Puszcza są w czołówce i nie znalazły w tym sezonie jeszcze pogromcy, tak Sandecja nie miała póki co okazji do dopisania choćby jednego oczka w swoim dorobku. Nasi sobotni rywale rozpoczęli bowiem od 0-3 w Niecieczy, by przed tygodniem ulec u siebie spadkowiczowi z Ekstraklasy, Miedzi Legnica 1-2.

Żubry muszą się mieć więc na baczności bowiem najwyżej sklasyfikowana drużyna z Małopolskim poprzedniego sezonu z pewnością będzie chciała rozpocząć kolekcjonowanie punktów.

W naszej ekipie panuje jednak umiarkowany optymizm. Prócz lidera i wicelidera to Puszcza zamyka elitarne grono drużyn, które w tym sezonie nie straciły jeszcze bramki. Sympatycy czekają jednak z pewnością na pierwsze trafienie naszego zespołu przy K2. Poprzedni sezon pokazał, że oba zespoły potrafiły wykorzystać atut własnego boiska. W Niepołomicach wygraliśmy bowiem 1-0 po bramce Huberta Tomalskiego … który jutro z pewnością nie będzie gotowy do gry. O jego powrót do zdrowia zapytaliśmy trenera Tomasza Tułacza. Rehabilitacja zarówno Huberta jak i Piotrka Stawarczyka przebiega dobrze. Nie są jeszcze zdolni do gry, ale szacujemy że w ciągu 2-3 tygodni wrócą już do zajęć z grupą. To na ten moment jedyni zawodnicy z których nie będziemy mogli jutro skorzystać.

Dopytaliśmy również trenera o krótką charakterystykę naszego najbliższego rywala. Sandecja zdecydowanie znajduje się na miejscu, które nie oddaje potencjału tej drużyny. Pamiętajmy, że rozpoczęli sezon od meczów z kandydatami do walki o awans, a więc z Termalicą i Miedzią Legnica. Nie możemy patrzeć na ten mecz przez pryzmat miejsc w tabeli, bo na ten moment jest to bardzo mylące.

Czy atut własnego boiska pozwoli Żubrom na kolejne punkty? Fortuna w roli lekkiego faworyta meczu upatruje naszą drużynę. Kurs na zwycięstwo Żubrów wynosi bowiem 2.5. Całkiem dobrze będzie można zarobić stawiając na trzeci mecz naszej drużyny bez straty bramki. Kurs na zdarzenie zakładające nie strzelenie bramki przez Sandecję wynosi 3.15.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Mecz jako arbiter główny poprowadzi Tomasz Wajda z Żywca. W ubiegłym sezonie również prowadził wygrany mecz Puszczy z Sandecją rozgrywany w Niepołomicach. Nie mamy nic przeciwko powtórce z 24 października 2018 roku.

Pierwszy gwizdek sędziego jutro o godzinie 19.00. Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 18.00. Od godziny 17.00 wejściówki będzie można nabyć w kasie biletowej przed Stadionem Miejskim.

Do zobaczenia na K2!