Zdobyć kolejne, ligowe punkty. Zapowiedź meczu #ZAGPUN

Już w ten piątek (18 sierpnia) naszą drużynę czeka kolejne, ligowe spotkanie. W meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy w Lubinie zmierzymy się z miejscowym Zagłębiem. Początek spotkania o godzinie 18:00. 

Mecz możecie obejrzeć w Canal+ sport i Canal+ online.

Zobacz mecz w Canal+ sport i Canal+ online.

 

W ligowej tabeli obydwa zespoły dzielą 3 punkty. Drużyna Waldemara Fornalika po 4. kolejkach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce znajduje się na 4. miejscu, mając na swoim koncie 7 punktów- 2 wygrane, 1 remis i 1 porażka. Podczas ostatniego ligowego spotkania, Zagłębie musiało uznać wyższość Cracovii, która na własnym stadionie pokonała „Miedziowych” 2:1. Na tym samym stadionie, nasza drużyna wywalczyła 1 punkt z Legią Warszawa, gdzie bramkę dla „Żubrów” zdobył Łukasz Sołowiej.

 

Bardzo solidnie pracujemy nad tym, aby zdobyć kolejne, ligowe punkty. Widzę to zaangażowanie zawodników, jaką mądrą pracę wykonują na treningach. Oczywiście- przed nami kolejne trudne zadanie, ale wierzę w tę drużynę. Zespół Zagłębia na pewno postawi bardzo wysoko poprzeczkę, ale znamy ich słabe strony i będziemy się starali je wykorzystać.

mówi trener Tułacz

Bardzo dobrą informacją dla kibiców Puszczy Niepołomice jest również fakt, że trener Tułacz do dyspozycji ma wszystkich zawodników- żaden z nich nie zmaga się z jakimkolwiek urazem.

 

Piątkowy mecz to pierwsze, historyczne spotkanie obydwu ekip. Emocji tego dnia na pewno nie zabraknie. A jakie są głosy z obozu naszego rywala? - Wiemy w jaki sposób mamy wyprowadzać nasze ataki i jak blokować rozgrywanie piłki ze strony drużyny z Niepołomic. Wiadomo, że będzie to trudny mecz, bo mają groźne stałe fragmenty i tak już jest, że jeśli zespół ma swoją mocną broń to ją pielęgnuje i nad nią pracuje. W tym wypadku możemy tak powiedzieć właśnie o stałych fragmentach Puszczy.

mówi dla klubowych mediów Mateusz Grzybek

 

PRZEDMECZOWE CIEKAWOSTKI

PUSZCZA NIEPOŁOMICE STRZELAŁA CO NAJMNIEJ 1 GOLA W KAŻDYM MECZU W EKSTRAKLASIE (3X 1 GOL, 1X 2 GOLE)
Źródło: ekstraklasa.org
ŚREDNIO PIŁKARZE PUSZCZY NIEPOŁOMICE POKONUJĄ TRZECI NAJWIĘKSZY DYSTANS W MECZU (117,9 KM/MECZ)
Źródło: ekstraklasa.org
TYLKO W JEDNYM MECZU Z ICH UDZIAŁEM W TYM SEZONIE GOLI NIE STRZELAŁY OBIE DRUŻYNY
Źródło: ekstraklasa.org