Żeńska Puszcza wróciła do gry

W niedzielę do rozgrywek IV ligi kobiet wróciły piłkarki Puszczy Niepołomice. Wiceliderki tabeli swój pierwszy mecz rozegrały w Nowym Wiśniczu z miejscową Szreniawą.

Mecz od samego początku toczył się pod dyktando gości z nielicznymi atakami piłkarek Szreniawy. Nieskuteczność naszych zawodniczek tego dnia była w jednak spora co zemściło się w końcowej fazie pierwszej połowy meczu.

W 28 minucie na prowadzenie zespół Szreniawy wyprowadziła Łanocha. Jednak radość miejscowych trwała krótko, bo po akcji prawą stroną Weroniki Dudziak premierową bramkę w lidze strzeliła Natalia Radwańska.

W drugiej części przebudziła się Natalia Przeniosło która w 66 minucie dała niepołomiczankom prowadzenie. Mecz który powinien, patrząc na niewykorzystane sytuacje być wygranym, ostatecznie remisujemy 2:2 po bramce Kopacz zdobytej na 5 minut przed końcem meczu. Szkoda straty punktów.

Zespół Puszczy nadal zajmuje drugie miejsce z 3 punktami straty do lidera. W następnej kolejce dziewczyny otrzymają z urzędu komplet za walkower z wycofaną drużyną Olimpii II Osieczany.

09.04.2017 Nowy Wiśnicz Stadion WKS Szreniawa
WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz – MKS Puszcza Niepołomice 2:2 (1:1)
28 min. Łanocha 1:0
31 min. Radwańska 1:1
66 min. Przeniosło 1:2
75 min. Kopacz 2:2

Puszcza:
Wełna – Szlosek Pokorniak Sikora Kwiecińska – Radwańska Jędrzejczyk Motyka ( C ) Maniek (Korbut) – Przeniosło Dudziak (Tańcula) oraz Piechnik Hyrc Miklas Lenda