Znamy rywala w 1/16 Pucharu Polski

Pogromca Górnika Łęczna, trzecioligowy KP Starogard będzie rywalem piłkarzy Puszczy Niepołomice w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Dla klubu ze Starogardu jest to największy sukces w rozgrywkach pucharowych. Lider III ligi w grupie II nie przegrał w tym sezonie jeszcze spotkania, a na swoim terenie nie stracił nawet punktu. 4 ligowe zwycięstwa, plus wygrana w meczu pucharowym pokazują, trzecioligowiec radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze.

Nasi piłkarze w starciu z KS Paradyż nie pozostawili rywalom złudzeń i pokonali przedstawiciela A-klasy 7-0. Obok zwycięstwa Chrobrego Głogów, była to najwyższe zwycięstwo 1/32 rozgrywek.

W meczu z Górnikiem Łęczna nasi pucharowi rywale wyszli na prowadzenie w 2 minucie spotkania za sprawą strzału głową Wojciecha Zyski. Swoją przewagę potrafili utrzymać do samego końca spotkania. W tym meczu 67 minut rozegrał wypożyczony do Górnika z naszej drużyny Jakub Zagórski, który od początku sezonu jest podstawowym zawodnikiem zespołu z Łęcznej.

Spotkanie z Starogardzie, bowiem zgodnie z przepisami pucharowymi mecze rozgrywane są na obiektach niżej notowanych zespołów odbędzie się  30 bądź 31 października. Możliwy jest także termin 6-8 listopada, który oznaczono jako datę rezerwową.

Podobnie jak w poprzedniej rundzie o awansie do 1/8 rozgrywek zadecyduje jeden mecz. Warto przypomnieć, że największym sukcesem naszej drużyny w Pucharze Polski był ćwierćfinał osiągnięty w sezonie 2016/2017.