Znów możemy marzyć

Przed nami pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. W środę 26 października do Niepołomic przyjedzie ekstraklasowa Pogoń Szczecin.

Pozostawienie w pokonanym boju podczas jednej edycji Pucharu Polski ekstraklasowych drużyn: Korony Kielce i Lechii Gdańsk to zdecydowanie największy sukces naszego klubu w 93-letniej historii. W środę możemy napisać kolejny rozdział tej pięknej historii…

Wracając na ziemię trzeba pamiętać, że nawet gdyby o awansie decydował jeden mecz zdecydowanym faworytem byliby piłkarze Pogoni Szczecin. W przypadku rozegrania dwóch spotkań szanse naszych rywali są jeszcze większe. Tak samo było jednak w przypadku potyczek z Koroną i Pogoń. Piłkarze Puszczy Niepołomice udowodnili, że potrafią rywalizować z najlepszymi drużynami w naszym kraju i obecność kamer i transmisji ogólnopolskiej tylko ich motywuje.

Z pewnością godzina spotkania, 13:30 będzie czymś nowym dla przyjezdnych ze Szczecina. Nasi zawodnicy, zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych są przystosowani do gry o takiej godzinie spotkania. Nie zmienia to faktu, że wczesne popołudnie w samym środku tygodnia to nie najlepsza pora rozegrania meczu, mimo wszystko liczymy na świetną frekwencję i niezapomniane emocje przy Kusocińskiego.

Od starcia z Lechią Puszcza … nie przegrała. W lidze nasza drużyna wygrała jedno spotkanie i 4 kolejne zremisowała. Siłą Puszczy w tym sezonie jest defensywa, mamy najmniej straconych bramek w II lidze i jeśli tylko odblokujemy się w linii ataku wciąż możemy włączyć się w walkę o najwyższe lokaty w lidze.

Zgrany i scementowany w defensywie zespół to coś co może mieć kluczowe znaczenie w rozgrywkach pucharowych. W czasie 240 minut gry Korona i Lechia strzeliły nam w sumie zaledwie 2 bramki. Jeśli podczas najbliższych 90 minut ta statystyka nie ulegnie znacznemu pogorszeniu do Szczecina wcale nie musimy jechać na wycieczkę…

Wciąż można kupić bilety na środowe spotkanie. We wtorek 25 października w budynku klubowym sprzedaż będzie prowadzona od 9.00 do 16.00. W dzień meczowy wejściówki można będzie nabyć od 10.00 w kasie biletowej przed stadionem.
Zapraszamy!