Żubry kontra Słonie

Bruk-Bet Termalica, spadkowicz z Lotto Ekstraklasy będzie pierwszym październikowym rywalem Puszczy Niepołomice. Mecz w Niecieczy w sobotę 6 października o godzinie 17:00.

21 sierpnia 2013 roku to właśnie z Termalicą nasza drużyna odniosła pierwsze w swojej historii zwycięstwo w pierwszoligowej rzeczywistości. W marcu kolejnego roku padł bezbramkowy remis, ale mimo zdobycia czterech punktów z lokalnym rywalem piłkarze Puszczy wrócili wówczas do 2 ligi. Termalica już wówczas zgłaszała aspiracje sięgające Ekstraklasy.  Plan powiódł się rok później i piłkarze z Niecieczy awansowali do polskiej piłkarskiej elity.

Po trzech sezonach spędzonych w Ekstraklasie Bruk-Bet ma dziś pewne problemy z odnalezieniem się w pierwszoligowej rzeczywistości. Gospodarze jutrzejszego meczu nie zachwycają i po 12 ligowych kolejkach zajmują 15 lokatę w ligowej tabeli.

W Niecieczy w tym sezonie doszło już do zmiany na ławce trenerskiej. Jacka Zielińskiego, który w ubiegłym sezonie próbował jeszcze ratować ekstraklasowy byt zmienił Marcin Kaczmarek. „Efekt nowej miotły” zadziałał, bowiem 2 z trzech zwycięstw w tym sezonie Słonie świętowały już pod wodzą nowego szkoleniowca. W ostatniej kolejce Bruk-Bet pokonał szczęści lwie 2-1 GKS Katowice zdobywając bramkę w 90 minucie meczu.

Wśród piłkarzy Puszczy dwóch zawodników ma za sobą przeszłość w drużynie z Termalicy. Michał Czarny pomiędzy rokiem 2010 a 2011 zagrał w 36 meczach drużyny z Niecieczy. Zdecydowanie bardziej bogaty dorobek w tym klubie ma Patryk Fryc. Patryk w latach 2014-2017 rozegrał 104 mecze w ekipie Słoni.

Jutrzejsze spotkanie poprowadzi pan Mariusz Złotek. Dla wspomnianego arbitra będzie to pierwsze spotkanie Fortuna 1 ligi w tym sezonie. Dotychczas był rozjemcą meczów Ekstraklasy, rywalizacji o Superpuchar Polski oraz meczu Pucharu Polski.

Już teraz zapraszamy na naszą relację „minuta po minucie” ze spotkania w Niecieczy. Aby przejść do relacji wystarczy kliknąć tutaj.

Ciekawą ofertę na to spotkanie można znaleźć w Fortunie. Wierząc w nasze wyjazdowe zwycięstwo można całkiem nieźle zarobić. Wszystkie spotkania Puszczy Niepołomice możesz obstawiać na www.efortuna.pl.


 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”