Zwycięstwo na inaugurację

W bardzo dobrym stylu wróciły do III ligi piłkarki Puszczy Niepołomice. W pierwszej kolejce beniaminek nie dał szans ogranej na tym poziomie ekipie LKS Szaflary.

Od samego początku bezapelacyjnie lepszą drużyną były podopieczne Tomasza Słabonia przeprowadzając akcję pod bramką gości z częstotliwością w granicy 1 minuty. W 17 minucie spotkania sprytnie rozegrany rzut rożny Bani z Motyką i nasza prawa obrończyni strzałem z daleka wyprowadziła Puszcze na prowadzenie. Na 2:0 wynik meczu podwyższyła Radwańska popisując się indywidualną akcją i celnym strzałem.  W tym momencie jedyną groźną sytuację w meczu przeprowadziły piłkarki z Podhala i Obyrtacz strzeliła kontaktowego gola wlewając nadzieję w swoją drużynę. Bardzo szybko tę nadzieję rozlała Radwańska mijając bramkarkę Szaflar i dając spokój w przerwie meczu.

Po przerwie żwawiej zaatakowały piłkarki gości lecz to znów Radwańska już 5 minut po wznowieniu gry uspokoiła zapał Góralek.

Puszcza w pierwszym meczu inkasuje 3 punkty i jako jedyny z beniaminków III ligi wygrywa swój mecz. W sobotę czeka nasze Panie bardzo trudny pojedynek z drużyną Iskry Brzezinka, która jeszcze nie tak dawno temu grała w II lidze, a obecnie jest jednym z faworytów do awansu. Iskra swój pierwszy mecz wygrała aż 9:1 z rezerwami Rysów Bukowina Tatrzańska. Do Oświęcimia Puszcza wybierze się w najmocniejszym składzie co powinno pozwolić na postawienie się doświadczonej drużynie naszemu młodemu zespołowi.

27.08.2017 Stadion Naprzodu w Ochmanowie III liga kobiet

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – LKS SZAFLARY 4:1 (3:1)
3xRadwańska, Motyka – Obyrtacz

Puszcza: Piechnik Motyka Pokorniak (Szlosek) Sikora (Hyrc) Bania Jędrzejczyk (Korbut) Dudziak (Tańcula) Miklas (Szczęśniak) Maniek Radwańska Wilgocka (Kwiecińska)