K2 zdobyte przez Sandecję

Puszcza Niepołomice przegrała 1-2 w meczu 3. kolejki Fortuna 1 ligi z Sandecją Nowy Sącz. Honorowe trafienie dla Żubrów zaliczył Jose Embalo.

Trener Tomasz Tułacz desygnował do gry w sobotnim spotkaniu identyczny skład jak przed tygodniem w Opolu, skąd Żubry wróciły z kompletem punktów.

W 7 minucie gry lewą stronę pędził Mikołajczyk, który płaskim podaniem szukał kolegów w polu karnym, ale defensywa Sandecji zdołała wybić piłkę. Chwilę później z powietrza uderzał Mateusz Bartków, ale zbyt wysoko by zagrozić Bielicy.

Chwilę później po błędzie przy wyprowadzeniu piłki fantastyczną okazję miał Małkowski, ale w prostej sytuacji uderzył nad bramką. Niestety chwilę później przyjezdni i tak cieszyli się z prowadzenia. Danek ruszył prawą stroną, zagrał w pole karne gdzie najprzytomniej zachował się Korzym, który wcisnął piłkę obok bezradnego tym razem Niemczyckiego.

W kolejnej akcji na 2-0 mógł podwyższyć Klichowicz, ale nasz bramkarz zdołał sparować piłkę po strzale na słupek.

Żubry powinny wyrównać w 28 minucie meczu. Po świetniej akcji na czystej pozycji znalazł się Bartków, ale jego uderzenie odbiło się od rywala, poprawka Sitka, który dopadł do piłki została zablokowana, a po chwili uderzenie Nowaka z dystansu podbił golkiper Sandecji.

Przed przerwą szansę na wyrównanie miał jeszcze Michał Mikołajczyk. Kapitan uderzył z rzutu wolnego, ale na drodze do siatki stanęła poprzeczka.

Po zmianie stron gra ożywiła się po wejściu Szczepaniaka. Trzy minuty po wejściu na murawę skrzydłowy zaliczył asystę przy bramce Embalo. Akcję naprawdę warto obejrzeć!

Tuż po rozpoczęciu gry Sandecja znów miała fantastyczną sytuację, ale szczęścia zabrakło Małkowskiemu, który tym razem trafił w poprzeczkę.

Na kwadrans przed końcem meczu goście znów wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do bramki odbijając się najprawdopodobniej od pięty zawodnika Sandecji.

Żubry rzuciły się jeszcze do odrabiania strat, ale tym razem nie zdołali już wywalczyć choćby punktu.

Puszcza Niepołomice 1-2 Sandecja Nowy Sącz
José Embaló 61 – Maciej Korzym 16, Michal Piter-Bučko 74

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 27. Mateusz Bartków, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 28. Michał Mikołajczyk – 20. Konrad Nowak (83, 19. Marcin Orłowski), 7. Marcel Kotwica, 14. Jakub Serafin (69, 8. Longinus Uwakwe), 25. Wiktor Żytek, 50. Maksymilian Sitek (57, 2. Łukasz Szczepaniak) – 70. José Embaló.

Sandecja: 1. Daniel Bielica – 9. Adrian Danek, 7. Grzegorz Baran, 28. Michal Piter-Bučko, 4. Marcin Flis, 11. Dominik Kun – 91. Mateusz Klichowicz (90, 37. Bartłomiej Dudzic), 10. Thiago (90, 5. Dawid Szufryn), 13. Radosław Kanach, 8. Maciej Małkowski – 20. Maciej Korzym (79, 27. Damian Chmiel).

żółte kartki: Kotwica, Embaló, Stępień – Baran.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).