CO? JAK? ILU? KTO? REGUŁY DOKAŃCZANIA MECZU PIAST – PUSZCZA

Mecz Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice z 17. kolejki został przerwany w pierwotnym terminie ze względu na warunki atmosferyczne i będzie kontynuowany we wtorek 12 marca. To dość rzadka sytuacja w rozgrywkach najwyższej polskiej ligi. Przedstawiamy więc zbiór najważniejszych reguł odnośnie dalszego przebiegu rywalizacji w tym spotkaniu.

ILE POTRWA MECZ?

Mecz Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice będzie wznowiony od 14. minuty 30. sekundy, czyli od momentu wskazanego przez sędziego jako czas przerwania zawodów. Zegar boiskowy też powinien ruszyć od momentu 14′ 30”. Do dogrania pozostanie zatem 75 minut 30 sekund regulaminowego czasu oraz to, co sędzia doliczy do obu połów.

 

JAK ZOSTANIE WZNOWIONE SPOTKANIE?

Wznowienie gry będzie poprzedzała standardowa procedura wyjścia z szatni, przywitania sędziów z zawodnikami oraz przywitania sędziów z trenerami. Różnicą w porównaniu z innymi spotkaniami, będzie brak losowania stron oraz fakt, że bezpośrednio po zakończeniu procedury przywitania zawodnicy ustawią się do wznowienia gry. Drużyny mają zająć te części boiska, które wynikały z losowania, czyli drużyna Piasta będzie atakowała na prawą stronę patrząc z kamery prowadzącej. Gra zostanie zaś wznowiona wrzutem przez drużynę Piasta z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko przed odgwizdaniem przez sędziego przerwania zawodów w 17. kolejce.

 

KTO MOŻE ZAGRAĆ W SPOTKANIU?

W spotkaniu mogą zagrać wszyscy zawodnicy, którzy mieli ważny kontrakt z Piastem Gliwice lub Puszczą Niepołomice w 17. kolejce. Szkoleniowcy nie są natomiast związani ustawieniem składu w pierwotnym terminie. Stąd – gdyby dokonali całkowitej zmiany wyjściowych „jedenastek” w meczu tym wyjątkowo mogłoby uczestniczyć nawet 27 zawodników w jednej drużynie (dwie wyjściowe „jedenastki” oraz pięciu rezerwowych). Możliwa jest też sytuacja, by zawodnik pojawił się w dwóch różnych okresach spotkania (gdyby zagrał kwadrans w pierwszym spotkaniu, a we wtorkowej kontynuacji wszedł na boisko z ławki rezerwowych).

 

KTO NIE MOŻE ZAGRAĆ W SPOTKANIU?

Trenerzy nie będą mogli skorzystać w kontynuacji meczu z piłkarzy uprawnionych w zimowym oknie transferowym, jak: Fabian PiaseckiWalerian Gwilia (Piast), Ioan-Calin RevencoLee Jin-hyunMaciej FirlejThiago (Puszcza). W meczu tym nie wystąpią również gracze, którzy w pierwotnym terminie spotkania mieli do odcierpienia kary dyscyplinarne za nadmiar kartek. Dotyczy to Ariela Mosóra z Piasta (czerwona kartka przed 17. kolejką), a także trzech przedstawicieli Żubrów – Artura Craciuna (8 żółtych kartek), Wojciecha Hajdy i Romana Jakuby (po 4 żółte kartki).

 

Źródło: ekstraklasa.org