Czas na Dziewczyny

Dziś o godzinie 17.00 żeńska drużyna Puszczy Niepołomice rozegra pierwszy mecz o stawkę. W pierwszej rundzie Pucharu Polki, dziewczyny zmierzą się z Prądniczanką Kraków.

Szkoleniowcem żeńskiej drużyny jest trener Tomasz Słaboń. Za nami 3 miesiące przygotowań nowej drużyny do rozgrywek sezonu 2015/2016. Tylko 3 miesiące gdzie półtora miesiąca to okres wakacyjny. Ani razu nie miałem pełnej kadry 23 osobowej na treningu, co nie ułatwiało pracy. Za nami kilka wartościowych gier sparingowych w których graliśmy z doświadczonymi drużynami, gdzie dziewczyny które pierwszy raz zagrały na pełnowymiarowym boisku, w 90 minutowym czasie gry znakomicie dawały sobie radę z przeciwnikami – przybliżał początki tworzenia drużyny, trener Słaboń.

Udało się wyselekcjonować 23 dziewczyny, które będą zbierały doświadczenie w III lidze i będą grać mam nadzieję jak najdłużej w rozgrywkach Pucharu Polski. Zdaję sobie sprawę że będę miał najmłodszą kadrę w tych rozgrywkach gdyż średnia wieku to 14,7 roku, ale one pokazały już że grać w piłkę potrafią, że walka ze starszymi koleżankami nie jest im obca. Cel na ten sezon będzie przede wszystkim nauka i zbieranie doświadczenia. Na pewno chcemy ten zespół utrzymać w III lidze. Marzeniem jest już po rundzie zasadniczej, ale marzenia też trzeba mieć i je realizować – wspomniał trener żeńskiej drużyny.

Pierwszy mecz zdaniem trenera będzie konfrontacją z ciekawym zespołem, który jest doświadczoną drużyną. Jeśli chodzi o nasz mecz w Pucharze to trafiliśmy na drużynę z dużymi aspiracjami i energicznym pełnym werwy trenerem. Drużyna Prądniczanki to bardzo dobry kolektyw, zespół grający fajną piłkę i co przekonaliśmy się w Naramie siłową piłkę. Trener Sędor ma pomysł na ten zespół i buduje tam znakomitą atmosferę. Czeka nas ciężki mecz i jeśli tylko nasze Czikensy” zrealizują nasz pomysł na Prądniczankę, to czeka nas kawał dobrej żeńskiej piłki na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. W naszym zespole z różnych powodów zabraknie Rogowskiej, Rasińskiej czy Natalii Sum, ale powołaliśmy wartościowe zmienniczki które udowodnią przydatność do zespołu.

Apeluję do wszystkich sympatyków tych dziewczyn. Przyjdźcie w niedzielę o godzinie 17 na Stadion Miejski w Niepołomicach by przekonać się że warto inwestować w ten zespół, warto przychodzić na mecze żeńskiej Puszczy i warto kibicować dziewczynom, bo one chcą grać w piłkę nożną i kochają to co robią – zakończył Tomasz Słaboń

Serdecznie zapraszamy!