Lepsi od Cracovii

PUSZCZA Niepołomice – Cracovia III Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 samobójcza 4’, 2:0 D.Książek I 22’, 3:0 Manaseryan 39’

Żółta kartka: Manseryan
PUSZCZA: Gąsiorowski (65’Gapis)-Bielecki, D.Książek II, Przytulski, Wójtowicz(57’K.Miedziński)-D.Książek I(65’Gądek), Rojewski(55’Katarzyński), Cabaj(40’Ligęza), M.Miedziński, Manaseryan(40’Raszpunda)-Głowacki.

W trzeciej kolejce II ligi trampkarzy młodzi piłkarze Puszczy pokonali rówieśników z drużyny Cracovii III Kraków. Było to trzecie kolejne zwycięstwo zawodników z roczników 2000 i 2001.

W poprzednią sobotę piłkarze z Niepołomic zagrali bardzo przyzwoite spotkanie. Gracze z Krakowa praktycznie tylko trzykrotnie w ciągu całego meczu zagrozili bramce Gąsiorowskiego. Dwa razy bardzo dobrze spisywał się golkiper niepołomiczan, a przy trzeciej próbie zawodnika z Cracovii do drużyny Puszczy uśmiechnęło się szczęście, ponieważ napastnik gości nie trafił do pustej bramki.

Wynik meczu otworzył zawodnik Cracovii, który niefortunnie interweniował we własnym polu karnym po bardzo dobrym dośrodkowaniu Rojewskiego. Trzeba dodać, że piłkę do bramki defensor Cracovii skierował dłonią i gdyby nie to, że piłka wpadła do siatki to sędzia odgwizdałby karnego. Na 2:0 podwyższył D.Książek I, który na długim słupku zamknął akcję po płaskim dośrodkowaniu Manaseryana i zdobył gola strzelając między nogami bramkarza. Wynik na 3:0 ustalił tuż po przerwie Manaseryan. Skrzydłowy otrzymał doskonałe otwierające podanie i znajdując się oko w oko z bramkarzem chciał jeszcze podać piłkę do Głowackiego (który był na pozycji spalonej), jednak w całą akcję wplątał się obrońca gospodarzy i zrobił to w taki sposób, że wyłożył piłkę z powrotem Manaseryanowi a temu nie pozostało nic jak tylko umieścić ją w bramce.

Na pochwałę za to spotkanie zasługuje gra defensywna młodych niepołomiczan. Gra na zero z tyłu zawsze cieszy i motywuje do jeszcze większej pracy na treningach.

Kolejny mecz drużyna trenera Łukasza Górki zagra już w najbliższy czwartek, tym razem ich przeciwnikiem będzie Prokocim Kraków. Dodatkową informacją dla kibiców jest to, że tym razem spotkanie w roli gospodarze trampkarze zagrają w Niepołomicach!

 

/łg/