Milowy krok

W meczu 30. kolejki piłkarskiej II ligi piłkarze Puszczy Niepołomice odnieśli arcyważne zwycięstwo w Elblągu. Bohaterem spotkania był strzelec dwóch bramek dla naszej drużyny Michał Czarny.

Pierwsza odsłona meczu wybitnie pokazała, że można tworząc dwie okazje bramkowe wyjścia na podwójne prowadzenie. Przed przerwą przeważali gospodarze dzisiejszego spotkania, a dwie groźne okazje Żubrów zakończyły się radościom ze strzelonego gola. Najpierw po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do bramki Olimpii skierował Michał Czarny, który pozostał w polu karnym rywala po stałym fragmencie gry, a kilka minut później na raty Daniela pokonał Filip Wójcik.

Dwa straconego gole podziałały demotywująco na piłkarzy Olimpii, którzy po zmianie stron mieli problem z powrotem do gry. Niemoc rywala bezlitośnie wykorzystali grający na niebiesko piłkarze Puszczy. Znów najwyżej w polu karnym rywala wyskoczył Czarny i trzecią bramką praktycznie przypieczętował zwycięstwo Puszczy.

Goście odpowiedzieli jeszcze bramką Pietronia z rzutu karnego, ale to było za mało na znakomicie grającą drużynę z Niepołomic.

Kolejny mecz w walce o awans do pierwszej ligi Żubry zagrają już w środę. Przeciwnikiem piłkarzy prowadzonych przez trenera Tomasza Tułacza będzie Warta Poznań. Gracze Warty rzutem na taśmę zremisowali dziś 1-1 z Radomiakiem Radom strzelając bramkę w 90 minucie gry. To oznacza, że na 4 kolejki przed końcem rozgrywek Puszcza ma sześć punktów przewagi nad czwartym zespołem ligi.

Jeśli wygramy z Wartą Poznań, a Radomiak przegra z GKS-em Bełchatów już w środę możemy wywalczyć awans do pierwszej ligi! Spotkanie z Wartą w najbliższą środę o 17:00!

Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice 1-3 (0-2)
39′ 0-1 Michał Czarny, 42′ 0-2 Filip Wójcik, 50′ 0-3 Michał Czarny, 67′ 1-3k. Łukasz Pietroń

Olimpia: 12. Wojciech Daniel – 19. Łukasz Pietroń, 23. Dawid Kubowicz, 5. Kamil Wenger, 14. Radosław Bukacki – 17. Jakub Bojas, 8. Patryk Sokołowski (90, 25. Filip Burkhardt), 24. Bartosz Danowski, 10. Radosław Stępień (77, 6. Anton Kołosow), 7. Damian Szuprytowski (77, 21. Rafał Lisiecki) – 11. Paweł Piceluk.

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków – 20. Filip Wójcik (76, 16. Dominik Zawadzki), 8. Longinus Uwakwe, 7. Marcel Kotwica, 17. Bartosz Żurek (68, 14. Kamil Łączek), 10. Maciej Domański (79, 11. Dominik Radziemski) – 19. Marcin Orłowski (86, 6. Arkadiusz Gajewski).