Nominowany: Michał Mikołajczyk

Zawodnik Puszczy Niepołomice walczy o miano najlepszego piłkarza Małopolski w kategorii II liga w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Prezentujemy sylwetki naszych piłkarzy walczących o miano najlepszego piłkarza Małopolski w kategorii II liga w plebiscycie organizowanym przez redakcję Gazety Krakowskiej. Jako pierwszy najmłodszy z nich – Michał Mikołajczyk.

Aby zagłosować na Michała wystarczy wysłać SMS o treści (2LIGA.5) na numer 72355. Koszt sms 2,46 z VAT.

To drugi sezon Michała Mikołajczyka w naszym klubie. W ubiegłym sezonie wystąpił łącznie w 22 meczach Puszczy spędzając na murawie 1566 minut.
Bieżące rozgrywki są potwierdzeniem, że Michał coraz lepiej radzi sobie w naszej drużynie. W rundzie jesiennej niezależnie od tego czy trenerem był Dariusz Wójtowicz, czy jest nim Łukasz Gorszkow grający po lewej stronie boiska zawodnik miał pewne miejsce w wyjściowym składzie. Świadczy o tym fakt występu w 18 na 19 spotkaniach ligowych. Absencja w meczu 16 kolejki spowodowana była pauza po otrzymaniu 4 żółtych kartek.

Trener Łukasz Gorszkow zdecydował o przesunięciu Michała z lewej obrony do linii pomocy. Ta zmiana spowodowała zdobycie przez zawodnika pierwszej bramki w Puszczy Niepołomice. Miało to miejsce w zremisowanym 2-2 spotkaniu z Wisłą Puławy 2 listopada ubiegłego roku. Łącznie w bieżących rozgrywkach Mikołajczyk rozegrał już 1486 minut.

Powiedzieli o Michale:
– Marcel Kotwica (pomocnik Puszczy Niepołomice): Z „Mikołajem” znam się od czasów gimnazjum ponieważ chodziliśmy razem do szkoły. Fajnie się złożyło, że gramy w jednym klubie. Jest to ułożony spokojny gość, którego cechuje pracowitość i profesjonalizm pod każdym względem. Doskonale wie kiedy jest czas na pracę, a kiedy na zabawę. To odpowiedzialny człowiek. Zawsze można polegać i porozmawiać na każdy temat. Co mnie szczególnie cieszy lubi gotować, więc zawsze coś mi zrobi coś dobrego do jedzenia (śmiech)! Jedno mnie w nim szczególnie denerwuje. Notorycznie ogrywa mnie w Fifę i nie mogę się z tym pogodzić.

– Roman Koroza (dyrektor klubu): Kiedy Michał przechodził do naszego klubu testowaliśmy większą grupę zawodników z SMS-u Łódź. Michał już na pierwszym zajęciach pokazywał wszystkie swoje atuty, jakimi jest dynamika i waleczność. Początkowo rywalizował o miejsce w składzie z Petarem Borovicaninem. Dziś jest naszym podstawowym zawodnikiem i właśnie na takich młodych i ambitnych graczach chcemy budować siłę naszego klubu.

– Łukasz Gorszkow (trener Puszczy Niepołomice): To niezwykle waleczny i nieustępliwy zawodnik z dużą ochotą i możliwościami do gry ofensywnej.

W piątek zaprezentujemy sylwetkę Krzysztofa Zaremby, a w przyszły poniedziałek trzeciego z nominowanych – Piotra Madejskiego.

/mb/