Operacja Warta

 

Przed nami 14. kolejka piłkarskiej II ligi. Piłkarze Puszczy zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z ligowym beniaminkiem, Wartą Poznań.

Piłkarze z Poznania po 13 rozegranych dotąd ligowych meczach zajmują 17, przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zdobyli dotąd 12 punktów i co ciekawe więcej oczek przywieźli z obcych boisk. Na wyjazdach Warta wygrała dwa spotkania i poniosła 4 porażki u siebie nasi sobotni rywale wygrali jedno spotkanie i trzy zremisowali.

W jutrzejszym pojedynku zmierzy się najsłabsza ofensywa ligi z najsłabszą defensywą. Największym mankamentem naszej drużyny jest liczna strzelonych bramek. Puszcza w 13 kolejkach zdobyła najmniej bramek w lidze – 11. Dobre miejsce zawdzięczamy jednak szczelnej defensywie bowiem dotąd straciliśmy 9 bramek.

Okazja do poprawy dorobku strzeleckiego, zwłaszcza przed środową batalią z Pogonią Szczecin wydaje się wręcz najlepsza z możliwych. Warta straciła już w tym sezonie 30 bramek!

W ostatniej kolejce gospodarze jutrzejszego spotkania przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 3-2, a bramki dla Warty zdobyli Białożyt (z karnego) oraz Goździk. I to właśnie wspomniany Białożyt jest najlepszym strzelcem drużyny z 4 bramkami na koncie.

Początek spotkania jutro o 15:00. Zwycięstwo będzie najlepszym impulsem przed środowym starciem w ćwierćfinale Pucharu Polski.