Społeczna odpowiedzialność

Z Inicjatywy dwóch fundacji „Sport! Turystyka! Polska!” oraz „Kraków-zwiedzanie”, działających na rzecz promowania sportu i turystyki, gościliśmy w Niepołomicach niezwykłe osoby.

_dsc7212

Byli to podopieczni fundacji Mimo Wszystko, którą od wielu lat prowadzi Anna Dymna.  Przyjechali do nas z Doliny Słońca, ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w podkrakowskich Radwanowicach.

To był dla nich dzień pełen wrażeń! Z samego rana na podopiecznych pani Dymnej czekał doświadczony przewodnik, pan Grzegorz Pieczara, który towarzyszył grupie już do końca dnia. Zgodnie z planem najpierw wyruszyli na wspólne zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie. Zobaczyli rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius, wspólnie wysłuchali hejnału z wieży mariackiej oraz posłuchali kilku legend i ciekawostek związanych z krakowskim rynkiem.

Po zakończeniu wizyty w Krakowie grupa przybyła na Zamek Królewski w Niepołomicach, gdzie wszyscy zjedli wspólny posiłek, a następnie udali się na zwiedzanie zamkowych wystaw. Największy entuzjazm wzbudziła oczywiście wystawa trofeów myśliwskich…

Grupa była już odrobinę zmęczona, ale nie dawała po sobie tego poznać! Z radością pojechali więc zrealizować ostatni punkt programu, czyli lekcję gry w tenisa, i trening piłkarski przeprowadzony na hali przy Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

Zajęcia poprowadzili instruktorzy Szkoły Tenisa Soldi oraz zawodniczki i trener żeńskiej drużyny Puszczy Niepołomice Tomasz Słaboń. Dla wszystkich było do niezwykłe doświadczenie i niezapomniane przeżycie.

Jak zgodnie powiedzieli nam opiekunowie grupy dla podopiecznych fundacji była to wielka przygoda, cały dzień pełen atrakcji. Niektórzy z nich rakietę do tenisa trzymali po raz pierwszy w życiu!

_dsc7235

 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć na naszych obiektach tak wspaniałą grupę.