„Próba generalna”

Najważniejsza jest dla nas liga – mówi przed pucharowym meczem z GKS-em Tychy, trener Tomasz Tułacz.

Nasze przygotowania i cele są niezmienne, najważniejszy jest dla nas start rozgrywek Nice 1 ligi. Oczywiście zagramy o awans, ale mecz traktujemy bardziej w kategoriach próby generalniej przed pierwszym meczem ligowym – dodał szkoleniowiec Puszczy Niepołomice.

Drużyna w środę rozegrała mecz sparingowy z Resovią Rzeszów. Mecz był okazją do rozegrania 90 minut dla zawodników, którzy w weekend nie grali, lub zagrali w końcówce zwycięskiego spotkania ze Stilonem Gorzów. Dodatkowo sztab szkoleniowy dał okazję sporej grupie zawodników do zademonstrowania swoich możliwości w test meczu.

W sobotę w pierwszym meczu nowego sezonu na Stadionie Miejskim w Niepołomicach Puszcza w 1 rundzie Puchary Polski zmierzy się z GKS-em Tychy. Oba zespoły grały już ze sobą w okresie przygotowawczym. Wówczas w Niepołomicach padł bezbramkowy remis.

Dokładnie tydzień po meczu w Pucharze Polski rozpoczniemy zmagania ligowe i to jest dla nas najważniejsza myśl. Nie będziemy zdzierać szat, jeśli nie uda nam się awansować. Choć oczywiście zagramy po to by dobrze zainaugurować sezon na własnym stadionie.  Wiemy jednak z kim będziemy się mierzyć. GKS Tychy to jedna z drużyn, która może być główną siłą nowego sezonu w naszej lidze. To będzie cenne doświadczenie tuż przed startem rozgrywek  – zakończył Tomasz Tułacz.