Seria trwa w najlepsze

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali w wyjazdowym spotkaniu Energetyk ROW Rybnik 2-1. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Michał Czarny i Roman Stepankov. To drugie z rzędu zwycięstwo graczy Tomasza Tułacza i dziewiąty mecz bez porażki naszej drużyny!

Żaden z graczy, którzy w ubiegłą sobotę wpisali się na listę strzelców w meczu z Polonią Bytom nie znalazł się nawet w szerokiej kadrze na wyjazdowy mecz do Rybnika. Kłopoty zdrowotne wykluczyły z meczu Marcela Kotwicę i Macieja Domańskiego, a za kartki pauzował Dawid Abramowicz. Szansę od pierwszej minuty po raz pierwszy w 2016 roku dostali za to Kamil Łączek i Dariusz Gawęcki.

W początkowej fazie meczu o wiele lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy starali się zaskoczyć Kajzera głównie po strzałach z dystansów. Próby naszych zawodników, były jednak albo niecelne, bądź bramkarz gospodarzy potrafił dobrą interwencją zastopować kolejne próby piłkarzy Puszczy.

Gol otwierający wynik piątkowej rywalizacji padł w 36 minucie meczu. Po rzucie rożnym gospodarze wybili piłkę, ale przejął ją Łukasz Furtak, który popisał się idealnym, kilkudziesięciometrowym podaniem do Michała Mikołajczyka, kapitan naszej drużyny przebiegł z piłką kilka metrów i dośrodkował na głowę Michała Czarnego. Powracający do składu po przerwie za karki stoper Puszczy nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem bramkarza ROW-u.

Gospodarze mogli wyrównać w ostatnich sekundach pierwszej połowy, ale szczęście znów było po stronie naszej drużyny.

To co nie udało się gościom przed przerwą, dokonali tuż po zmianie stron. W zamieszaniu pod bramką Andrzeja Sobieszczyka piłka spadła pod nogi Gładkowskiego i stan rywalizacji został wyrównany. Cztery minuty później na boisko wszedł jednak Roman Stepankov, który zmienił Dariusza Gawęckiego. Ukrainiec kilkadziesiąt sekund po wejściu na murawę celnie wykończył akcję Kamila Łączka i Puszcza znów objęła prowadzenie.

W końcówce meczu gospodarze za wszelką cenę starali się strzelić drugą bramkę. Puszcza, choć zepchnięta bliżej bramki Andrzeja Sobieszczyka dzielnie sobie radziła i nie oddała prowadzenia do końca meczu. Drugie zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

ROW 1964 Rybnik 1-2 Puszcza Niepołomice

Marek Gładkowski 48 – Michał Czarny 37, Roman Stepankow 54

ROW 1964: 22. Daniel Kajzer – 7. Marek Krotofil, 21. Jacek Broniewicz, 3.Marcin Grolik, 11. Dawid Gojny – 97. Paweł Mandrysz, 9. Mariusz Muszalik, 15. Szymon Jary, 86. Gabriel Nowak (84, 20. Łukasz Reinhard), 14.Sebastian Musiolik – 17. Marek Gładkowski (59, 8. Michał Płonka).

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk – 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 27. Arkadiusz Garzeł, 28. Michał Mikołajczyk – 16. Dominik Maluga (90, 9. Karol Filipek), 18. Damian Lepiarz, 8.Longinus Uwakwe, 17. Dariusz Gawęcki (52, 6. Roman Stepankow), 14. Kamil Łączek (65, 2.Daniel Barbus) – 21. Mateusz Broź (79, 20. Filip Wójcik).

żółte kartki: Broniewicz – Lepiarz.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Zapis relacji minuta po minucie prosto z Rybnika można znaleźć tutaj.