TAK BRZMIĄ STADIONY EKSTRAKLASY! KOLEJNA ODSŁONA KAMPANII WIZERUNKOWEJ

Ekstraklasa SA wraz z nadchodzącym rozpoczęciem sezonu 2023/24 kontynuuje ofensywę medialną wraz z kampanią promocyjną pod hasłem „Spotkajmy się #NaStadionie” i odsłania jej kolejny element – film z wykorzystaniem techniki ASMR.

Stanowi on rozwinięcie celów strategii komunikacyjnej, których misją jest pobudzenie i kreowanie mody na kibicowanie swoim drużynom na stadionach Ekstraklasy. Film ukazuje szereg dźwięków, przenikających się ze sobą i tym samym tworzących pełną emocji atmosferę stadionu.

– Kampania „Spotkajmy się #NaStadionie” skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy nie chodzą jeszcze na stadiony, ale nie wykluczają tej formy rozrywki w swoim wolnym czasie. Chcemy poszerzyć grupę kibiców Ekstraklasy i docierać do nich, wykorzystując przy tym atrakcyjny, angażujący i przekonujący język. Stąd kolejny element kampanii, którym jest film pokazujący jak brzmią areny Ekstraklasy. Dzięki niemu zyskujemy świadomość, ile małych elementów, które oddziaływają na nasze odczucia, składa się na wrzawę roznoszącą się po całym mieście. To miks wielu fascynujących treści dźwiękowych i wizualnych wprost ze stadionu – mówi Marcin Mikucki, dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu, i Sprzedaży.

– Nowy sezon Ekstraklasy startuje już w najbliższy piątek (21 lipca 2023 r.). Zależy nam na tym, aby w tej kampanii, pokazywać najpopularniejszą ligę sportową w Polsce z zupełnie innej strony, nowocześnie, ukazując jej tajemnice i dotąd niewidoczne cechy. Intencją filmiku jest również odwołanie się do słów Oskara z duetu PRO8L3M, z poprzedniej odsłony kampanii: „Bo tutaj nie liczą się tylko gole, ale wspólne chwile”. Ten film traktujemy jako wskazówkę dla nas wszystkich, by na nowo wsłuchać się w odgłosy stadionu, poczuć jego atmosferę i aby jeszcze intensywniej odbierać bodźce i przeżywać razem pełne emocji momenty – dodaje Marcin Mikucki.

Kampania „Spotkajmy się #NaStadionie” trwa od 11 kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (1.10.2022) i jest pierwszą ofensywą medialną w historii rozgrywek – obejmującą intensywną kampanię digital, jak i telewizję. Za kreację i produkcję odpowiedzialna była agencja GONG, a planowaniem i zakupem mediów zajmował się dom mediowy Media Republic.