Tomasz Tułacz trenerem grudnia w pko bp!

Tomasz Tułacz został wybrany Trenerem Grudnia 2023 w PKO Bank Polski. To jego pierwsza taka nagroda w karierze.

Już pod koniec listopada Puszcza Niepołomice dała sygnał do ataku, wygrywając dwa kolejne mecze. W grudniu przedłużyła tę serię do trzech zwycięstw z rzędu. Na finiszu zmagań w 2023 roku zaś potrafiła wyjść od stanu 0:3 do 3:3 w rywalizacji z wiceliderem tabeli – Jagiellonią Białystok. Dzięki temu Żubry wyszły ze strefy spadkowej. Jako jedyny beniaminek spędzą zimę nad „kreską”. Aktualnie plasują się na 14. pozycji z dorobkiem 20 punktów, z czego połowę wypracowali właśnie w czterech ostatnich kolejkach w mijającym roku kalendarzowym. Za te osiągnięcia Tomasz Tułacz otrzymał nagrodę Trenera Grudnia 2023.

To jego pierwsza nagroda tej rangi w karierze. Stał się on 30. szkoleniowcem w historii wyróżnionym tym laurem. Jednocześnie Puszcza Niepołomice to 20. klub, w którym szef sztabu zdobył tytuł Trenera Miesiąca. W tym sezonie na liście zwycięzców już trzech szkoleniowców pojawiło się pierwszy raz w karierze. Przed Tułaczem byli to bowiem: Adrian Siemieniec Jens Gustafsson. Jednak tylko sternik Żubrów jest debiutantem na tym szczeblu z bieżącej edycji zmagań. Poprzednim Trenerem Miesiąca wśród prowadzących ekipy beniaminków był zaś Dariusz Banasik z Radomiaka Radom w listopadzie 2021 roku.

Wyboru Trenera Miesiąca dokonują szkoleniowcy wszystkich osiemnastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mają oni prawo wskazać na jednego z kolegów po fachu, którego praca zyskała największe uznanie. W sezonie 2023/2024 jak dotąd tytuł ten zdobyło pięciu szkoleniowców. W grudniu pod uwagę brano rezultaty z 17., 18. i 19. kolejki oraz ewentualnych spotkań zaległych.

Źródło: ekstraklasa.org