W sobotę z Rakowem

Czwarta drużyna tabeli Raków Częstochowa zawita w sobotę do Niepołomic. Dla naszych piłkarzy do najlepsza możliwa okazja do przełamania się i zdobycia kompletu punktów.

W ubiegłym sezonie w meczach z Rakowem Puszczę prowadziło dwóch szkoleniowców i obaj polegli. Najpierw za kadencji Dariusza Wójtowicza przegraliśmy 5-0 w Częstochowie, a kiedy drużynę prowadził Łukasz Gorszkow Raków wygrał w Niepołomicach 0-2. Ta statystyka dobitnie pokazuje, że drużyna z Częstochowy znalazła patent na naszych piłkarzy. Liczymy, że karta się odwróci i do gospodarze sobotniego meczu będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa!

W rozegranych dotąd 9 seriach gier piłkarze Rakowa uzbierali 16 punktów. Ten wynik osiągnięty po pięciu zwycięstwach, jednym remisie i trzech porażkach daje naszym rywalom czwarte miejsce w tabeli. Na wyjazdach Raków zdobył 9 punktów po trzech zwycięstwach i jednej porażce.

Wyjazdowy dorobek czwartej drużyny ligi to pełny stan jakim może legitymować się nasz zespół. Puszcza zdobywa średnio jeden punkt na mecz i zajmuje aktualnie 13 miejsce w ligowym zestawieniu.

Piłkarze Rakowa mogą się na ten moment pochwalić mianem najlepszej ofensywy ligi. W 9 meczach zaaplikowali swoim rywalom już 17 bramek, ale ofensywne usposobienie ma również swoje skutki w obronie, gracze z Częstochowy dali się już bowiem pokonać 11 razy. Dla porównania nasi piłkarze zdobyli 10 bramek, a stracili 12.

Co ciekawe w ostatniej kolejce nasz sobotni rywal dosyć nieoczekiwanie przegrał u siebie z Polonią Bytom (0-2) dla której były to pierwsze zwycięstwo po porażce z Puszczą w pamiętnych dla nas wszystkich okolicznościach.

Piłkarze prowadzeni przez Tomasza Tułacza po dobrym początku, trzech remisach i dwóch efektownych zwycięstwach, nie mogą strzelić bramki od dwóch spotkań. Liczymy, że już w sobotę przypomną o tym sobie i kibicom podczas meczu przy Kusocińskiego.

Zapraszamy na to spotkanie! 10 kolejka ligowa tuż tuż!

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa, sobota 26 września 2015r., g. 16:00