Wracamy do Niepołomic

Puszcza-vs-Olimpia-Poster-small29 listopada po raz ostatni rozgrywaliśmy mecz o punkty na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. W sobotę meczem z Olimpią Zambrów wznowimy ligowe granie na własnym terenie.

Do Niepołomic zawita zespół Olimpii Zambrów rozpromieniony ubiegłotygodniowym zwycięstwem z Polonią Bytom. Zawodnicy z Zambrowa zajmują aktualnie w tabeli ligowej 11 miejsce tracąc do Puszczy zaledwie jedno oczko. Co więcej nasi sobotni rywale dokonali w czasie zimowej przerwy kilku ciekawych transferów.

Szczególnie ciekawe jest przejście do Olimpii Sebastiana Janika. Były piłkarz Puszczy Niepołomice dołączył do nowej drużynie po tym jak z ligi wycofał się zespół Okocimskiego Brzesko. „Jankes” z pewnością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony przy Kusocińskiego 2. Do drużyny z Zambrowa dołączyli również Martin Koćmierowski, Maksym Kowal i Robert Tunkiewicz, a także Robert Brzęczek. Syn byłego reprezentanta Polski Jerzego Brzęczka rozpoczął przygodę w nowym klubie od bramki dającej trzy punkty we wspomnianym meczu z Polonią Bytom.

Zespół z Zambrowa nie potrafił jednak utrzymać w swojej drużynie trzech najlepszych strzelców. Kamil Zapolnik, którzy strzelił jesienią sześć bramek odszedł do Wigier Suwałki, Dominik Lemanek zdobywca pięciu goli przeszedł do MKS Ciechanów, a Patryk Szymański ( 4 bramki jesienią) wybrał GKS Katowice. Z Olimpii odeszli również Krystian Pomorski i Piotr Murawski.

Jesienią w Zambrowie padł bezbramkowy remis. Wówczas było to drugie spotkanie w którym Puszczę prowadził trener Tomasz Tułacz. W sobotę taki wynik z pewnością nie zadowoli szkoleniowca naszej drużyny.

Początek meczu o 14.00.