Zabrakło drugiej bramki

Piłkarze Puszczy Niepołomice zremisowali 1-1 z Olimpią Zambrów. Bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Czarny. To pierwszy wyjazdowy punkt zdobyty przez Olimpię w tym sezonie.

Gdyby zawodnicy Puszczy utrzymali znakomitą dyspozycję jaką zaprezentowali w ciągu pierwszych 15 minut pełna pula zostałaby w Niepołomicach. W ciągu piłkarskiej nawałnicy trwającej trwającej kwadrans najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Uwakwe, ale jego potężny strzał z woleja kapitalnie obronił Humerski.

Co ciekawe kiedy ataki Puszczy nieco zelżały a do głosu zaczęli dochodzić goście zrobiło się 1-0. Rzut rożny wywalczył Orłowski, a świetnie w polu karnym obrońcom uciekł Stawarczyk Stoper Puszczy uderzył z bliska, piłkę odbił Humerski i ta spadła pod nogę drugiego ze środkowych obrońców Puszczy Michała Czarego. Ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Do przerwy powinno być jednak 1-1. Osoliński w znakomitej sytuacji zamiast strzelać zdecydował się na podanie i defensywa Puszczy mogła odetchnąć z ulgą.

W drugiej połowie Puszcza – jak przyznał na konferencji trener Tomasz Tułacz chciała wpuścić rywala na swoją połowę i szybkim kontratakiem pokusić się o drugą bramkę. Drugie trafienie w meczu powinien zaliczyć Czarny, który w doskonałej sytuacji w polu karnym spróbował dryblingu i w ostatniej chwili został zablokowany. W 73 minucie było już 1-1. Arbiter główny zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego po którym Staniszewskiego pokonał Bogusz. Dla przyjezdnych była to pierwsza wyjazdowa bramka w bieżącym sezonie.

Ostatnie minuty meczu to kolejne ataki Puszczy. Dwukrotnie próbował wprowadzony w końcówce Kuliga, za pierwszym razem jego strzał przemknął obok bramki z Humerskiego, a za drugim razem piłka zmierzająca w stronę bramki została zablokowana. Na pełną pulę szansę mieli również gospodarze, ale w dobrej sytuacji po rzucie rożnym chybił Gogol.

Za tydzień piłkarzy Puszczy czeka daleki wyjazd do Kołobrzegu.

<mb>

Puszcza Niepołomice – Olimpia Zambrów 1-1 (1-0)

36′ 1-0 Michał Czarny, 74 1-1 k. Artur Bogusz

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski – 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk (ż), 28. Michał Mikołajczyk kpt. (ż) – 20. Filip Wójcik (15. Dawid Kuliga 64′), 8. Longinus Uwakwe, 7. Marcel Kotwica (ż) (9. Łukasz Krzyszyoń 85′), 17. Bartosz Żurek (14. Kamil Łączek 61′), 10. Maciej Domański – 19. Marcin Orłowski (6. Arkadiusz Gajewski 86′)
Rezerwowi: 22. Andrzej Sobieszczyk, 6. Arkadiusz Gajewski, 9. Łukasz Krzysztoń, 15. Dawid Kuliga, 18. Damian Lepiarz, 14. Kamil Łączek, 21. Jakub Zagórski

Olimpia Zambrów: 50. Maciej Humerski, 7. Michał Kuczałek, 17. Artur Bogusz, 20. Łukasz Grybowski (9. Przemysław Jastrzębski 43′), 5. Mariusz Gogol, 3. Rafał Włodarczyk, 11. Karol Buzun (14. Bartosz Biel 64′), 10. Daniel Michałowski, 21. Bartosz Osoliński, 23. Jakub Bach(22. Mateusz Jastrzębski 74′), 15. Fabian Piasecki (4. Sebastian Szerszeń 62′)
Rezerwowi: 1. Piotr Czapliński, 4. Sebastian Szerszeń, 6. Hubert Kotus, 9. Przemysław Jastrzębski, 14. Bartosz Biel, 19. Jakub Cesarek, 22. Mateusz Jastrzębski