Zmazać plamę

W niedzielę piłkarze Puszczy Niepołomice przystąpią do drugiej kolejki ligowych zmagań. W niedzielę o godzinie 19:00 w Mielcu zmierzymy się z tamtejszą Stalą.

Najbardziej szalony mecz minionego sezonu? Z pewnością rewanżowe spotkanie pomiędzy Puszczą Niepołomice a Stalą Mielec. W Niepołomicach goście prowadzili już 0-2, a ambitna Puszcza zdołała doprowadzić do wyrównania w 90 minucie meczu. W doliczonym czasie gry grająca w osłabieniu Stal znów wyszła na prowadzenie, a rzutem na taśmę wynik meczu na 3-3 ustalił wówczas Krzysztof Zaremba. Z przytupem otwieraliśmy odnowiony Stadion Miejski w Niepołomicach.

Z Mielca w ubiegłym roku wyjeżdżaliśmy w jeszcze lepszych nastrojach. 16 sierpnia w trzeciej kolejce ligowej pokonaliśmy Stal 0-2 po bramkach Dominika Malugi i Michała Kiełtyki w końcówce tamtego spotkania. W niedzielę powtórzenie tamtego wyniku z pewnością przywróciłoby wiarę we własne możliwości, zachwianą nieco po wysokiej porażce z Siarką Tarnobrzeg.

Mecz Stali z Puszczą zakończy zmagania w drugiej kolejce. Dzień i pora (niedziela, g.19.00) są nieprzypadkowe bowiem już dzisiaj do Mielca zawita Ekstraklasa. Pierwsze mecze w roli gospodarza rozgrywa tam bowiem Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Na starcie rozgrywek nasi niedzielni rywale zanotowali wyjazdowy remis 1-1 w Bytomiu z Polonią. Dla drużyny będącej „w drodze po dawny blask” to jednak głównie mecze domowe są priorytetem. Na 14 zwycięstw w ubiegłym sezonie Stal zanotowała aż 9 u siebie. Frekwencja na meczach domowych Stali jest najwyższa w całej drugiej lidze. Udana inauguracja ligi w Mielcu z pewnością będzie celem podopiecznych trenera Janusza Białka, który powinniśmy pokrzyżować.

Zmiany personalne w Mielcu? Bylo ich całkiem sporo. Zespół opuścili podstawowi gracze tacy jak Domański, Głaz, Kościelny, Załucki czy Rafał Jankowski. Do kadry dołączyli m.in Michał Bierzało (Limanovia limanowa), Bartosz Papka (Wierna Małogoszcz), Piotr Marciniec (SMS Łódź), Marcin Szewc (Siarka Tarnobrzeg), Sebastian Zalepa (Olimpia Grudziądz) i Łukasz Żegleń (Odra Opole). W drużynie został Mateusz Cholewiak, który najprawdopodobniej znajdzie się w kadrze na mecz z byłą drużyną.

Dla Puszczy pojedynek ze Stalą będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się meczem pucharowym z Lechią Gdańsk i pierwszą szansą na udowodnienie, że porażka z Siarką była wypadkiem przy pracy.