Zwycięstwo na koniec rundy

Drużyna trampkarzy Puszczy Niepołomice odniosła bardzo ważne zwycięstwo na ciężkim terenie w Targowisku. O wygranej drużyny zadecydowały dwa ciosy zadane w drugiej połowie przez zawodników, którzy właśnie w tej odsłonie gry pojawili się na boisku.

Targowianka Targowisko – PUSZCZA Niepołomice 0:2 (0:0)

Bramki: Szewczyk, Gądek

PUSZCZA: Kruczek(68’D.Rogowski) – Starosta(60’Cabaj), Prusak, Pawełek, Truty(36’Manaseryan) – Król, Miedziński(55’Nosek), Bielecki, Sowiński(50’Kania), O.Rogowski(36’Szewczyk) – Książek(62’Gądek)

Od początku spotkania zarysowała się przewaga niepołomiczan. Gospodarze z Targowiska jednak umiejętnie przerywali akcje gości, głównie tłumiąc je już na środku boiska i długimi podaniami próbowali dostać się pod bramkę Kruczka. Jednak poza kilkoma strzałami z dystansu Targowianka tak naprawdę nie zagroziła bramce Puszczy.

Młodzi zawodnicy z Niepołomic mieli w pierwszej połowie problemy z konstruowaniem akcji, kilka czynników na to wpływało. W momencie gdy jednak udało się już wymienić kilka podań, momentalnie robiło się groźnie. Akcję lewym skrzydłem napędzał Król. W jednej z sytuacji stanął „oko w oko” z bramkarzem gospodarzy, jednak nie do końca opanował piłkę i ta wyszła poza plac gry. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Książek. Ten miał już opanowaną piłkę, znalazł się na „16” metrze od bramki jednak za bardzo pospieszył się ze strzałem i ostatecznie jego próba minęła bramkę.

W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się do momentu w którym Puszcza objęła prowadzenie. A stało się to za sprawą Patryka Szewczyka. Po stałym fragmencie gry piłka wróciła w pole karne Targowianki, tam w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Prusak jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem, zablokowali go obrońcy Targowianki. Na szczęście niepołomiczan środkowy obrońca Puszczy wyłuskał jeszcze tę piłkę i idealnie wyłożył ją do Szewczyka, który bez problemów ulokował piłkę w siatce.

Gołym okiem było widać, że ta bramka była bardzo potrzebna dla zawodników Puszczy. Od momentu uzyskania prowadzenia ich gra zrobiła się zdecydowanie składniejsza, akcje ofensywne funkcjonowały tak jak powinny, a defensywa tak jak w całym spotkaniu grała pewnie i bez zarzutu. Gospodarze tego spotkania po utracie gola dążyli do wyrównania, przez co na boisku zrobiło się więcej miejsca w niektórych sektorach. Ich ofensywne zapędy zastopował jednak Gądek finalizując książkową akcję Puszczy.

Rozpoczęła się ona od przeniesienia ciężaru gry z lewej na prawą stronę, a w końcowej fazie akcji Kania bardzo dobrym prostopadłym podaniem uruchomił będącego tym razem na prawej flance Króla, który dograł wzdłuż bramki na piąty metr do Patryka Gądka a ten dopełnił formalności.

Mecz z Targowianką był ostatnim ligowym spotkaniem w rundzie jesiennej trampkarzy Puszczy. Podopieczni trenera Górki nie kończą jednak swoich treningów. W planach jest jeszcze rozegranie wewnętrznego sparingu w przyszła niedzielę a po nim młodzi zawodnicy z Niepołomic rozpoczną przygotowania do sezonu halowego.

/Łukasz Górka/